Panningen, Netherlands

Handbalsters BSAC naar achtste finale bekertoernooi

De vrouwen van BSAC uit Maasbree hebben verrassend de achtste finale van het nationale bekertoernooi bereikt door het hoger geplaatste Southernhill/BFC in een ware handbalthriller met 20-19 te verslaan.
Bart Nelissen | 11 januari 2020 13:46 | Aangepast op 11 januari 2020 13:46
Drie kwartier lang wees niets er op dat de door blessures gehavende thuisploeg tot zo’n stunt in staat zou zijn. Zonder overtuigend te spelen leek het favoriete BFC zich al vroeg in de wedstrijd te verzekeren van een plek bij de laatste zestien. De nummer twee van de eerste divisie leidde halverwege met 5-11 en nam na de pauze nog verder afstand van de middenmoter uit de tweede divisie, die geen schim was van de ploeg die afgelopen zondag in de competitie nog met veel machtsvertoon de derby tegen Bevo Hc won. Het verschil liep zelfs op tot negen doelpunten (6-15). Maar BSAC krabbelde overeind en begon aan een onwaarschijnlijke inhaalrace. De achterstand werd omgebogen in een kleine voorsprong (19-17), waarna een dubbele tijdstraf aan Maasbreese kant de bezoeksters uit Beek de kans bood langszij te komen. BSAC wankelde even maar hield stand, nam opnieuw de leiding en gaf de zege in de hectische slotminuut niet meer uit handen.

De volgende bekerronde wordt gespeeld in de week van 10 tot 14 februari. De kans is groot dat de cupfighter uit Maasbree dan aan een ploeg uit de eredivisie wordt gekoppeld.

FOTO: Danique van Rijswijck legt aan voor een schot op doel. (foto: Rob Creemers)

Lees ook

Ut P&M Hoés: fractie PvdA/GroenLinks komt spinnen en levert cheque af

Leden van PvdA/GroenLinks kwamen woensdag langs op de eerste dag van Ut P&M Hoés 2025. Zij kwamen sp...

Guus van den Heuvel en Mark van den Beucken verlengen contract bij BEVO HC

Handballers Guus van den Heuvel en Mark van den Beucken hebben hun contract bij HUMBY BEVO HC verlen...

CDA: “Molen Kessel niet verplaatsen”

Is alle commotie rondom de verplaatsing van de molen in Kessel voor niets geweest? Tijdens de raadsv...

Steeds meer afvaldumpingen in Peel en Maas: “Gemak van melden en dumpen speelt grote rol”

In de gemeente Peel en Maas neemt het aantal meldingen van zwerfafval en dumpingen de afgelopen jare...

Raad akkoord met extra investering Buurtcollege, wil wel vinger aan de pols houden

De gemeenteraad van Peel en Maas is dinsdagavond akkoord gegaan met een extra investering van ruim 3...

Oproep: stuur jouw nominaties in voor het Sportgala Peel en Maas 2025

Stichting Sportgala Peel en Maas roept inwoners en sportverenigingen op om sporters en sportploegen ...