Panningen, Netherlands

Honderden nieuwe bomen in Voedselbos Beesel

Voedselbos in Beesel Foto: Bart Nelissen
Zo'n honderd fruitbomen en -struiken zijn woensdag geplant in het Beeselse Voedselbos. Vijftien vrijwilligers hielpen mee.
De redactie | 22 februari 2023 15:48 | Aangepast op 22 februari 2023 15:48
Er werden plantgaten gegraven, struikjes werden aangeplant en een laagje bladeren/houtsnippers werd toegevoegd. De Food Forest Factory ondersteunt de gemeente bij dit project. Chantal Beerens van de gemeente Beesel is blij met het aantal vrijwilligers dat zich heeft gemeld. "Dit is een bos van en voor de gemeenschap. Erg mooi dat er veel betrokkenheid is."

Stel uit Nijmegen
Niet alleen Beeselnaren hielpen mee, maar ook een echtpaar uit Nijmegen. "Ik hoorde van het bos in het zuiden van de provincie. Toen dacht ik: hier wil ik wel mijn licht over laten schijnen", vertelt de mevrouw uit Nijmegen. Ook haar man is bezeten van het bos. "We helpen het klimaat en als je hier bezig bent, voel je de natuur. Ik zag net een hommel uit de grond komen. Dat is een win-win situatie."

Over bos
Het voedselbos is opgebouwd uit eetbare planten, bomen en struiken en gericht op duurzame voedselproductie. Inwoners kunnen er terecht om zelf te plukken en onderhouden ook het bos.

Geduld
Inwoners die het fruit willen plukken, moeten even geduld hebben. Pas over drie jaar is het eerste fruit in het Voedselbos eetbaar.

Lees meer over:

Voedselbos|Beesel|

Lees ook

Bewoners Sint Antoniusstraat in onzekerheid door scheuren in woningen

In de Sint Antoniusstraat in Beesel heerst grote bezorgdheid onder bewoners nu vijf woningen forse s...

Mantelzorgers uitgebreid in het zonnetje gezet tijdens Dag van de Mantelzorger in Beesel

In de gemeente Beesel werd de Dag van de Mantelzorger afgelopen week op bijzondere wijze gevierd met...

Beesel heeft sluitende begroting, maar kijkt met zorgen naar 2028

De gemeente Beesel heeft een sluitende begroting voor 2026. Toch maken de politieke partijen zich zo...

'Limburg Openhartig in Beeld' opent in Beesel: kunst maakt mentale gezondheid bespreekbaar

Vanaf 27 oktober is in de Bibliotheek Maas en Peel in Reuver de reizende kunstexpositie 'Limburg Ope...

Veldman Stokerij te zien bij Binnenstebuiten

Veldman Stokerij uit Beesel is maandag te zien in het televisieprogramma Binnenstebuiten op NPO2. Ch...

Eerste gouden keurmerk toegankelijkheid voor Beeselse ondernemer

Mensen met een beperking moeten zonder drempels kunnen winkelen, uit eten gaan of deelnemen aan het ...