Panningen, Netherlands

Hoogwater in aantocht: 'Kessel en Beesel kritieke plekken'

De Maas is bij Kessel en Beesel een kritieke plek als het water daar de piek bereikt. Dat zei Antoin Scholten, voorzitter van Veiligheidsregio Limburg-Noord, tijdens een persconferentie.
Deborah Parren | 16 juli 2021 17:16 | Aangepast op 16 juli 2021 17:16
In totaal zijn er volgens hem 17 locaties in Limburg die als 'kritiek' zijn benoemd.

Gebieden

"Hier gaat mogelijk de dijk of kade het niet houden", zegt Scholten. Het is uiteindelijk aan de gemeente of er geëvacueerd moet worden. "Het zijn niet allemaal dichtbevolkte gebieden, maar ook met maar 1 of 2 huizen."

Risicogebieden

De gemeenten Peel en Maas en Beesel hebben besloten om inwoners in risicogebied te evacueren. In Beesel en Reuver gaat het om ruim 200 woningen. Peel en Maas heeft 1250 bewoners die dichtbij de Maas wonen verzocht om hun woning vóór 18.00 uur te verlaten.

De piek in de Maas komt waarschijnlijk 24 uur eerder dan verwacht. In Venlo zou dat vrijdagnacht rond 03.00 uur zijn.


Lees ook

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een r...

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...