Panningen, Netherlands

Illegaal gehuisveste arbeidsmigranten woensdag op straat

Een groep arbeidsmigranten die illegaal gehuisvest was op vakantiepark De Berckt in Baarlo moet woensdag vertrekken.
De redactie | 28 juni 2022 22:05 | Aangepast op 28 juni 2022 22:05
Dat heeft de gemeente Peel en Maas aan L1 laten weten. Het is niet duidelijk hoeveel migranten er precies op straat worden gezet. Tientallen arbeidsmigranten zouden bij de gemeente om hulp hebben gevraagd, zo schrijft 1Limburg. Zij hebben toen ook laten weten dat ze woensdag hun sleutels moeten inleveren en het park moeten verlaten.
Boete
De eigenaar van De Berckt, Peter Gillis, kreeg vorige week een boete van 250.000 euro. De boete werd opgelegd omdat er bij een nieuwe controle opnieuw arbeidsmigranten woonden op het park. Dat mag niet volgens het bestemmingsplan. Gillis is bekend van het programma Massa is Kassa.
Not done
Tegen 1Limburg laat burgemeester Delissen weten: "Deze actie van Oostappen Vakantiepark De Berckt is echt not done. Ze hebben zelf het probleem gecreëerd en het is aan hen om dit probleem op te lossen, eventueel samen met de uitzendbureaus en werkgevers voor wie de arbeidsmigranten werkzaam zijn. Ze moeten zelf zorgen voor geschikte nieuwe huisvesting voor deze mensen en dit niet afschuiven op de gemeente en daarmee op de samenleving".

Lees meer over:

OLS|OLS 2022|Kinjer-OLS|Meijel|

Lees ook

Ruben Janssen (11) wint zilver op internationaal taekwondotoernooi

De 11-jarige Ruben Janssen uit Meijel heeft zaterdag een zilveren medaille gewonnen op een internati...

Peelhorst en Maasvallei zet nieuwe stap richting UNESCO-erkenning

De Peelhorst en Maasvallei is een stap dichter bij de titel UNESCO Global Geopark. Woensdag tekenden...

Edje Philipsen uitgeroepen tot prins van CV De Kieveloeët

Edje Philipsen is de nieuwe prins van De Kieveloeët uit Meijel. In een bomvolle zaal bij de Heere va...

Meijel krijgt historische canon

Al meer dan vijftien jaar worden in Nederland historische canons opgesteld: overzichtelijke samenvat...

Uitzendbureau moet dwangsom betalen voor huisvesten arbeidsmigranten in Meijel

De Raad van State heeft bepaald dat Metaal Flex de dwangsom moet betalen die de gemeente Peel en Maa...

Nieuw ontmoetingsmoment voor ouders in Meijel: Koffie & Kids Keffee

In Meijel is een nieuw initiatief gestart: het Koffie & Kids Keffee. Een plek waar (aanstaande) oude...