Panningen, Netherlands

Inwoners Grashoek zeggen ‘nee’ tegen windturbines en starten petitie

Glastuinbouwgebied Kievit in Grashoek.
Onder inwoners van Grashoek is er veel weerstand tegen het plan om twee windturbines te realiseren in glastuinbouwgebied Kievit. Daarom zijn direct omwonenden een petitie gestart: ‘Grashoek zegt nee’.
Youri Buis | 10 juli 2025 16:33 | Aangepast op 10 juli 2025 16:33
Twee windturbines
De Kievit Tuinbouwvestiging, een groep ondernemers die in het gebied gevestigd is en wil uitbreiden, liet in juni weten dat het de mogelijkheden voor twee windturbines onderzoekt. Deze moeten bijdragen aan de ontwikkeling van het glastuinbouwgebied en zijn niet bedoeld voor derde partijen.

“Met windenergie kunnen we warmtepompen aandrijven, die op hun beurt de kassen verwarmen. Zo werken we hand in hand met de natuur,” zo legde ondernemer Thom van Mullekom uit aan Omroep P&M.

Petitie gestart
Om te peilen wat Grashoek van de plannen vindt, werd woensdag een inloopavond georganiseerd. Daarbij waren zo’n 250 mensen aanwezig. Eerder liet een groep inwoners al van zich horen omdat zij niet achter de komst van de windturbines staan. Zij startten een petitie om duidelijk te maken hoe groot de weerstand is.

Inmiddels is de petitie meer dan 150 keer ondertekend. De inwoners hebben zelf een nieuwe bijeenkomst gepland om zich te laten informeren door experts, zo valt te lezen op de website die zij hebben gelanceerd. “Zorg dat je erbij bent en neem buren, vrienden, familie en bekenden mee! Heel belangrijk om ons goed te laten informeren.”

In beraad
Van Mullekom spreekt van een constructieve avond. Hij heeft de petitie woensdag aangenomen en zegt in een reactie “het een goede zaak te vinden dat bewoners zich laten informeren.”

De ondernemers in Kievit willen alle vragen en zorgen meenemen in de toekomst. “Wij hebben kunnen vertellen waarom ons plan écht anders is en de mensen hebben hun zorgen geuit. Ik hoop dat we iedereen het gevoel hebben kunnen geven dat we de meningen ook serieus nemen en dat we deze informatie in beraad nemen,” zo licht Van Mullekom toe.


Lees ook

Coldcasekaart toont onopgeloste misdrijven, onder meer in Grashoek

Op een online kaart is sinds maandag te zien welke misdrijven in Nederland nooit zijn opgelost. Het ...

Dit zijn de heersers van de Graasvraeters

Ook in Grashoek werden zaterdag de nieuwe heersers voor het vastelaovesseizoen bekend gemaakt.

Drie inwoners Grashoek nemen de baton over tijdens Maestro-concert in Grashoek

Een orkest dirigeren zonder dat je ooit een dirigeerstok hebt vastgehouden: dat is de uitdaging tijd...

Arnold ontvangt eerste Grashoek-welkomstpakket van dorpscommissie

De dorpscommissie van Grashoek heet nieuwe inwoners vanaf nu persoonlijk welkom met een speciaal sam...

School Grashoek stimuleert lopen en fietsen naar school met project

Bij basisschool De Horizon in Grashoek is het startschot gegeven voor het project ‘Op voeten en fiet...

Wielertocht met bekende Nederlanders strijkt neer in Grashoek

Wat ooit begon als een klein fietstochtje van Guus Meeuwis en zijn band, is inmiddels uitgegroeid to...