Panningen, Netherlands

IVN Helden gaat vogels spotten in België

De vogelwerkgroep van IVN Helden gaat de grens over. Naar Natuurgebied De Luysen – Mariahof in België.
De redactie | 10 juni 2025 12:03 | Aangepast op 10 juni 2025 12:03
Net over de grens bij Stramproy ligt De Luysen in de Belgische gemeente Bocholt. Het is een nat gebied met enkele grote vennen en plassen, omlijst door elzenbroekbos en gemengde loofbossen.

Naast allerlei watervogels zoals wintertaling, zomertaling, kuifeend, dodaars en ijsvogel, zorgen de kragen van overjarig riet ervoor dat ook riet- en moerasvogels, als kleine karekiet, blauwborst, Cetti’s zanger en rietgors veelvuldig te horen zijn. Met wat geluk laten ook de roerdomp, koekoek en wielewaal van zich horen. 

De wandeling vindt plaats op zaterdag 21 juni. Vertrek is om 08.00 uur bij het Kerkeböske in Helden. De route is ongeveer 6 kilometer lang en onderweg zijn er meerdere kijkhutten. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig.

Lees meer over:

IVN Helden|

Lees ook

IVN Helden opent nieuw onderkomen: Natuurhut

IVN Helden heeft dinsdag zijn nieuwe onderkomen officieel geopend. Het gaat om een volledig houten b...

Deel je natuurpassie met IVN Helden

Bij IVN Helden kun je donderdag 18 december je natuurpassie delen met anderen.

Openingsdatum nieuwe blokhut IVN Helden bekend

Het nieuwe onderkomen van IVN Helden wordt op dinsdag 16 december geopend. Daarmee komt er een ontkn...

IVN Winter Wandeling ‘Moelbaerenbos’

De jaarlijkse winterwandeling van IVN Helden e.o. vindt zaterdag 27 december plaats in Horst. Een wa...

Natuurfilm 'De vlucht van de kraanvogels' te zien bij IVN Helden e.o.

Waarom maakt het horen en zien van kraanvogels zo’n geweldige indruk op mensen?

Help de natuur met IVN Helden op Nationale Natuurwerkdag

Steek de handen uit de mouwen samen met vrijwilligers van IVN Helden op zaterdag 1 november en help ...