Panningen, Netherlands

Kasteel de Keverberg wordt kunstgalerie tijdens kunstweek

Kasteel de Keverberg in Kessel verandert in november in een kunstgalerie. Frank Faessen uit Baarlo biedt een deel van zijn collectie te koop aan. De werken, die in Art Center de Raay tentoongesteld werden, wil hij zo een nieuwe bestemming geven.
De redactie | 24 oktober 2023 12:34 | Aangepast op 24 oktober 2023 12:34
Dat gebeurt tijdens de kunstweek in het Kesselse kasteel. Niet alleen de werken van Frank zijn er te vinden, ook wordt er kunst gemaakt. "Ik doe graag iets voor het goede doel. Tijdens een open dag werd ik verliefd op een kunstwerk van Hoeve Braamhorst in Baarlo. Hier kunnen mensen met een niet aangeboren hersenletsel dagbesteding krijgen en begeleid wonen.

Creatief bezig
Lotte van Oijen van Hoeve Braamhorst vertelt dat ze het idee van Frank gelijk zagen zitten. "Bij ons zijn ze creatief bezig. De ene persoon is bezig met het maken van een schilderij. De ander werkt met hout. Op deze manier kunnen ze op veel verschillende manieren bezig zijn."

Veiling
Tijdens de kunstweek gaan de cliënten dit ook doen in het kasteel. Daarna maken ze het in alle rust af en worden de werken geveild. Het geld dat wordt opgehaald, gaat weer naar Hoeve Braamhorst. "Ik heb al gehoord dat ze het geld willen besteden aan een trip naar de dierentuin", zegt Frank. Al wil Lotte dat eerst nog met iedereen overleggen. "Dat gaan we samen bekijken."

Boogie Woogie
Eerder liet Faessen bekende Nederlanders een vakje kleuren bij het maken van de Victory Boogie Woogie. Ook organiseerde hij een project met kinderen, waarbij een schilderij van Piet Mondriaan werd nagebootst. In coronatijd maakte hij met kinderen de grootste wenskaart van Nederland. Nu wordt kunst te koop aangeboden. Het gaat om zeefdrukken, schilderijen en keramiek. Ook een replica van de Nachtwacht komt naar Kessel. De kunstweek vindt van zondag 5 tot en met zondag 12 november plaats. Het kasteel is dan geheel gratis te bezoeken.

Lees meer over:

Kasteel de Keverberg|Kessel|

Lees ook

Verkabelingsproject Kessel stil door geplande verzwaring hoogspanningstraject

Het verkabelingsproject van de hoogspanningslijn tussen Kessel-Eik en Kessel loopt vertraging op. Te...

Kromme Gölde Konkoer krijgt vernieuwde opzet tijdens 33ste editie

Het Kromme Gölde Konkoer in Kessel wordt dit jaar in een nieuw jasje gestoken. Tijdens de 33ste edit...

Casle biermakers beëindigen activiteiten eind 2025

De Casle biermakers hebben bekendgemaakt dat zij hun activiteiten per eind 2025 zullen beëindigen. D...

Eric Zeelen prins van De Kevers uit Kessel

Eric Zeelen is vrijdagavond uitgeroepen als prins van CV De Kevers. Het is de eerste prins van het n...

Biljarten houdt ouderen in beweging in Kessel

Biljartliefhebbers in Kessel kunnen voortaan terecht bij het nieuwe biljartcentrum 'De Maasoever' vo...

Centrummanager Petra Verbugt stopt, neemt De Boesjer over

Na twee jaar als centrummanager van Panningen actief te zijn geweest, neemt Petra Verbugt in januari...