Panningen, Netherlands

KBO-afdelingen in Peel en Maas gaan meer samenwerken

Stockfoto.
De verschillende KBO-afdelingen in de gemeente Peel en Maas gaan intensiever samenwerken. Wat begon als overleg op bestuurlijk niveau, krijgt nu ook op lokaal vlak steeds meer vorm. Het doel is krachten bundelen, van elkaar leren en gezamenlijke voordelen benutten, zonder dat de identiteit van iedere vereniging verloren gaat.
De redactie | 26 augustus 2025 10:58 | Aangepast op 26 augustus 2025 10:58
Efficiënter organiseren
De samenwerking tussen de deelnemende afdelingen, waaronder KBO Baarlo, Beringe, Egchel, Helden, Kessel, Koningslust, Maasbree, Meijel en Seniorenvereniging Kepèl in Panningen, moet leiden tot betere afstemming en het efficiënter organiseren van activiteiten. Ook de verenigingen ‘Actief 50 plus’ uit Grashoek en KBO Kessel-Eik zijn betrokken.

De komende tijd wordt onderzocht welke uitstapjes en activiteiten succesvol zijn binnen de verschillende dorpen. “Als iets goed werkt in Helden of Meijel, waarom zouden we dat dan niet op een eenvoudige manier kunnen overnemen in Baarlo of Grashoek?”, klinkt het uit het samenwerkingsverband. Door succesvolle concepten en draaiboeken te delen, hoeft niet iedere vereniging telkens opnieuw het wiel uit te vinden.

Gezamenlijke inkoop
Naast het delen van ideeën, wordt ook gekeken naar gezamenlijke inkoopmogelijkheden. Denk aan het goedkoper inkopen van busreizen, of het afsluiten van gezamenlijke contracten met bijvoorbeeld websitebouwers of drukkerijen. Een ander aandachtspunt is het verbeteren van de deelname aan activiteiten. Zo kan het voorkomen dat een dagtocht van één vereniging net te weinig deelnemers heeft, terwijl bij een andere afdeling juist mensen op een wachtlijst belanden.

Een van de eerste gezamenlijke successen is al zichtbaar: de Seniorenbioscoop in Panningen blijkt een schot in de roos. Dit is een activiteit waar leden van meerdere verenigingen elkaar ontmoeten.

Lees ook

Senioren Netwerk Peel en Maas in gesprek met de politiek

Met de gemeenteraadsverkiezingen in zicht gaat het Senioren Netwerk Peel en Maas op woensdagavond 21...

Uitbreiding bedrijventerreinen Peel en Maas onder druk door vol stroomnet

De gemeente Peel en Maas wil de bedrijventerreinen De Schor in Maasbree, De Wielen in Meijel en het ...

Nieuw G-gesprek in Panningen: inwoners met een beperking gaan met elkaar in gesprek

In Panningen vindt op vrijdag 30 januari een nieuw G-gesprek plaats. Deze bijeenkomst is bedoeld voo...

Tarief hondenbelasting blijft gelijk in gemeente Beesel

Beesel is een van de drie Limburgse gemeenten waar de hondenbelasting in 2026 gelijk blijft. Eigenar...

Strooiwagens in Peel en Maas draaien overuren: “Nog genoeg voor de hele winter”

De gemeente Peel en Maas is volop bezig met het bestrijden van de sneeuw en gladheid. De buitendiens...

KBO Baarlo krijgt nieuwe naam: Senioren Baarlo

Na bijna 60 jaar verandert KBO Baarlo in januari 2026 van naam. De vereniging, die zich richt op oud...