Panningen, Netherlands

Kesselse molen open tijdens Limburgse Molendag

De Kesselse molen opent haar deuren tijdens de Limburgse Molendag. Dit vindt plaats op zondag 6 oktober.
Niels van Rens | 23 september 2024 10:33 | Aangepast op 23 september 2024 10:33
In heel Limburg zijn er 45 molens gratis te bezoeken. Jong en oud kan dan ontdekken hoe een molen werkt.

Op de meeste locaties geven molenaars en molengidsen uitleg. Ook wordt er volop graan gemalen en soms zelfs ter plekke verwerkt tot allerlei lekkernijen. Alle geopende molens en activiteiten staan op www.limburgsemolens.nl.

Wind- én watermolens
Dankzij het oktoberweer is er tijdens de Limburgse Molendag meestal genoeg wind om de windmolens flink te laten draaien. Maar ook watermolens zijn deze dag geopend voor publiek. Bij veel molens worden pannenkoeken, vlaaien, broden en pizza’s gebakken.

Organisatie
De Limburgse Molendag is een initiatief van de Molenstichting Limburg en het Gilde van Molenaars afdeling Limburg en wordt mede mogelijk gemaakt door het Huis voor de Kunsten Limburg en de Provincie Limburg.

Lees ook

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...