Panningen, Netherlands

Kom in de Kas bij Brookberries, Van den Elzen Plants en Kwekerij Bouten

Op zondag 6 april vindt Kom in de Kas plaats, hét jaarlijkse evenement waarbij de glastuinbouw haar deuren opent voor het publiek. In de regio Peel en Maas kunnen bezoekers een kijkje nemen bij zes deelnemende bedrijven. Hier krijgen zij de kans om de innovatieve wereld van de tuinbouw van dichtbij te beleven.
De redactie | 1 april 2025 17:11 | Aangepast op 1 april 2025 17:11
Van plant tot product
Bij Brookberries in Venlo, een van de deelnemende bedrijven, wordt jaarrond aardbeien geteeld met behulp van belichting. Bezoekers leren hier hoe een klein plantje uitgroeit tot een volwaardige aardbeienplant en hoe moderne technieken bijdragen aan een constante productie. Ook bij Van den Elzen Plants in Maasbree krijgen bezoekers inzicht in het kweken van aardbeien-, frambozen- en aspergeplanten. Dit bedrijf levert plantmateriaal aan telers in heel Europa en laat zien hoe nieuwe planten worden vermeerderd.

Meer dan alleen teelt
Naast gewassen speelt techniek een steeds grotere rol in de glastuinbouw. Tijdens Kom In De Kas kunnen bezoekers ontdekken hoe water- en energiebeheer, automatisering en innovatieve teeltsystemen bijdragen aan een duurzame en efficiënte productie. Bedrijven zoals Kwekerij Bouten in Maasbree tonen daarnaast hoe de sector zich voortdurend ontwikkelt met nieuwe kassen, moderne irrigatiesystemen en duurzame productiemethoden.

Kom in de Kas vindt zondag plaats tussen 11.00 en 16.00 uur.

Lees ook

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een r...

BEVO TV: doelman Martijn Hendriks kijkt vooruit naar duel met Izegem

In BEVO TV is deze week Martijn Hendriks te gast. De doelman van HUMBY BEVO HC blikt terug op het ve...

Expositie ‘Influent’ onderzoekt band met water

In Reuver is nu de expositie Influent te zien. Dit kunstproject gaat over hoe wij als mensen met wat...

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...