Panningen, Netherlands

Korpsen uit regio blussen Peelbrand

De rookpluimen zijn in verre omtrek te zien Foto: Dirk Verberne
Brandweerkorpsen uit de regio zijn woensdag uitgerukt voor een enorme natuurbrand in Griendtsveen. De Peelbrand aan de Zwarte Plakweg is opgeschaald naar 'zeer grote natuurbrand'.
De redactie | 31 augustus 2022 10:27 | Aangepast op 31 augustus 2022 10:27
2 hectare
Met twaalf blusvoertuigen proberen brandweerlieden het gebied van 2 hectare te blussen. "Dat is lastig, omdat het Peelgebied moeilijk bereikbaar is. De brand is zich aan het uitbreiden. Eerst ging het om 1 hectare, nu is het al 2 hectare", legt een woordvoerder van de brandweer uit aan 1Limburg. Op verzoek van de veiligheidsregio zet defensie een blushelikopter in.

Niet komen
De brandweer vraagt mensen om niet te komen kijken. "We moeten de weg vrij houden voor de hulpdiensten. Kom niet naar het gebied", aldus de brandweerwoordvoerder. Hoe de brand is ontstaan, is vooralsnog onbekend.

Lees ook

Brandweerkorpsen uit Peel en Maas ondersteunen bij grote stalbrand in Heibloem

In Heibloem is zaterdagnacht een grote brand uitgebroken in een kippenstal. Verwacht wordt dat 50.00...

Bewoners blussen brand in eigen woning in Reuver

Bewoners van een woning in Reuver hebben vrijdag in alle vroegte brand in hun eigen woning geblust.

Kinderen stoken vuur langs spoor in Beesel, brandweer voert ‘goed gesprek’

De brandweer is donderdagavond uitgerukt voor een bermbrand aan de Hovergelei in Beesel, vlak langs ...

Twee branden op één avond in Peel en Maas

Twee branden zijn maandagavond gemeld in de gemeente Peel en Maas. Rond 19.30 uur brak brand uit in ...

Brand in Grashoek snel onder controle

In de nacht van zaterdag op zondag is brand uitgebroken in een pand aan de Pastoor Goossensstraat in...

Nieuwe blusrobot helpt brandweer in Noord-Limburg bij gevaarlijke branden

De brandweer in Noord-Limburg maakt sinds kort gebruik van een speciale blusrobot. Deze robot helpt ...