Panningen, Netherlands

Kunstexpositie van leerlingen Bouwens in DOK6

Er is een kunstexpositie van leerlingen van het Bouwens in DOK6. De hal hing vol met kunstwerken van de leerlingen. In de theaterzaal is er ook nog muziek te horen van de leerlingen.
Jari Janssen | 8 mei 2024 16:18 | Aangepast op 8 mei 2024 16:18
Thema
Het thema van dit jaar was ‘In actie’. Een maatschappelijk thema, waarin leerlingen iets mochten maken om tegen te protesteren. Zo hingen er kunstwerken die gingen over de klimaatcrisis, maar ook over de oorlogen in Oekraïne en Gaza. 

Muziek
Leerlingen die niet per se goed waren in kunst, mochten ook met muziek aan de slag. Zo heeft een leerling een kunstwerk gemaakt over de situatie in Gaza en daar ook een muziekstuk over gemaakt. “In eerste instantie zie je in mijn tekening een gewone kamer met een piano, maar op een ander moment zie je die kamer heel anders. Vol met kogels en tanks die voorbijrijden”, vertelt de leerling. “Dat heb ik ook proberen terug te laten komen in mijn muziekstuk."

Eindexamen
Leerlingen van 5 HAVO en 6 VWO met het eindexamenvak kunst en leerlingen van 4 VMBO met het vak tekenen maakten de kunstwerken. Dit jaar hebben 52 leerlingen een creatief vak als eindexamen. 

De expositie is te zien in DOK6 en duurt tot midden juni.

Lees meer over:

Bouwens|DOK6|

Lees ook

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Wie ontvangt de 34e Cultuurprijs?

Vanavond wordt de Cultuurprijs Peel en Maas uitgereikt. Dat gebeurt tijdens een feestelijke avond in...

Music In Between presenteert nieuwe show ‘Never Enough!’ in uitverkochte DOK6

Afgelopen weekend keerde muziekgroep In Between terug in DOK6 met hun gloednieuwe show: ‘Never Enoug...

Evenement ‘Muziek op Locatie’ vindt nieuw thuis in DOK6

Het evenement ‘Muziek op Locatie’ gaat vanaf dit seizoen samenwerken met theater DOK6 in Panningen. ...

Leerlingen van groepen 8 genieten van eindfilm in bioscoop

Donderdagavond was het zover: de grote filmavond voor groep 8 van negen basisscholen in Peel en Maas...

Leerlingen bedenken oplossingen voor plastic afval en klimaat

Leerlingen van het Bouwens in Panningen hebben nagedacht over hoe men beter met het milieu kan omgaa...