Panningen, Netherlands

Laatste Venlose kers stond in Kessel

De laatste Leenderskersenboom stond in een tuin in Kessel, maar nu is deze boom gekapt. Daarom zoekt Stichting Venlose Voedseltuinen naar de unieke Venlose kersenboom van de Steyler kers.
De redactie | 7 april 2024 10:27 | Aangepast op 7 april 2024 10:27

Geen levende exemplaren
Het kersenras werd rond 1935 ontwikkeld door de gebroeders Leenders. Op dit moment zijn er geen levende exemplaren van de boom bekend bij de Voedseltuin. Daarom start de stichting een zoektocht naar de boom. Het doel is om levende takjes van de boom te oogsten, zodat het genetisch materiaal behouden blijft.

Moeilijke zoektocht
Dat het behoud van de boom belangrijk is, vindt ook vrijwilliger Jan Custers: 'Het is bijna zeker dat er nog exemplaren van de boom in Noord- of Midden-Limburg staan. Wij willen de boom graag opsporen, om te kunnen enten en vermeerderen zodat die terugkeert in het Venlose landschap.' Wat de zoektocht moeilijk maakt, is dat de vrijwilliger niet weet hoe de boom er precies uit ziet. 'Het is een grote boom, dat weet ik wel. Maar je moet weten dat je deze boom hebt gekregen of gepoot in je tuin. Men zegt dat de kers erg lekker is.'

Mocht de boom gevonden worden, dan wil stichting Venlose Voedseltuinen een jaarlijkse plukdag houden waarbij belangstellenden de kers mogen proeven.

Lees meer over:

Kessel|Kers|

Lees ook

Centrummanager Petra Verbugt stopt, neemt De Boesjer over

Na twee jaar als centrummanager van Panningen actief te zijn geweest, neemt Petra Verbugt in januari...

Vrijwilliger keert speciaal voor verkiezingen terug naar Kessel

In Kessel en Egchel kwamen woensdag veel mensen stemmen. Volgens de vrijwilligers op de stembureaus ...

Militair botst met auto tegen pand in Kessel, vlucht en wordt aangehouden

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag tegen een pand in Kessel gereden. Dat gebeurde op de ...

Dorpsoverleg Kessel wil initiatieven van inwoners stimuleren

Het Dorpsoverleg Kessel organiseerde op woensdag 22 oktober een informatieavond voor inwoners van Ke...

PvdA/GroenLinks stelt vragen over rol gemeente bij Kasteel De Keverberg

De fractie van PvdA/GroenLinks in Peel en Maas heeft vragen gesteld over de gang van zaken rond Kast...

Huisarts Han Loozen stopt per 1 januari met praktijk in Kessel

Na bijna tien jaar werkzaam te zijn geweest in de huisartsenpraktijk in Kessel, stopt huisarts Han L...