Panningen, Netherlands

Leerlingen ontbijten met burgemeesters in Beesel en Peel en Maas

In de gemeenten Beesel en Peel en Maas schoven basisschool-leerlingen aan tafel bij 'hun' burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas en Martijn Derks van de gemeente Beesel om samen te ontbijten en te leren over het belang van een gezonde start van de dag.
Eric Reijnders | 11 oktober 2025 13:36 | Aangepast op 11 oktober 2025 13:36
Burgemeester Martijn Derks liet de leerlingen zien waar gemeentelijke besluiten worden genomen. “De stoelen waar jullie zitten, zijn normaal voor de raadsleden,” vertelde hij. “En als we een besluit nemen, hameren we dat af. Als de hamerslag valt, dan is het besluit genomen.”

Fitte en geconcentreerde start
Ook in Peel en Maas genoten leerlingen van basisschool de Diamant van een gezamenlijk ontbijt met burgemeester Bob Vostermans, die met de kinderen sprak over het belang van gezond eten en genoeg energie voor de schooldag.
De burgemeesters benadrukten beiden dat een goed ontbijt bijdraagt aan een fitte en geconcentreerde start van de dag.

Ook was een bakker aanwezig van Bakkerij Broekmans “Als je ’s morgens goed en gezond ontbijt, kun je beter leren, beter sporten en voel je je fitter,” aldus Bram Broekmans.

Het Burgemeestersontbijt is onderdeel van het Nationaal Schoolontbijt, dat deze week in heel Nederland wordt gehouden. Gemeenten, bakkers, boeren en scholen werken daarbij samen om aandacht te vragen voor gezond eten, onder het motto ‘bewust genieten van goed en gezond voedsel’.

Lees ook

CDA vraagt opheldering over tijdelijke huisvesting De Schakel

De CDA-fractie in Beesel heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de tijdelijke huisv...

Dave Huntjens stopt als bestuursvoorzitter van Stichting Prisma

Dave Huntjens beëindigt per 1 augustus zijn werkzaamheden als bestuursvoorzitter van onderwijssticht...

Turnsters SC Pareja halen podiumplaatsen bij tweede voorwedstrijd

Turnsters van SC Pareja hebben een succesvol weekend beleefd tijdens de tweede voorwedstrijd van het...

VV Helden en PEC’20 onderuit in doelpuntrijke speelronde

In de derde klasse G stond zondag een competitieprogramma op het programma. Voor PEC’20 en Helden le...

Jeugdduo Drake: jeugdprinses Juul I en adjudant Eva

Tijdens het jeugdrakesjpektakel van CV De Drake uit Beesel was het spannend wie er onder de draak ui...

Loeren bij de Boeren dit jaar in Kessel en Helden

De organisatie van Loeren bij de Boeren maakt met trots de deelnemers bekend voor de editie van dit ...