Panningen, Netherlands

Lichte daling aantal sportende kinderen

Steeds minder kinderen in Limburg zijn lid van een sportvereniging. Vooral tijdens de coronapandemie zijn veel kinderen gestopt met sporten, en de ledenaantallen in veel gemeenten liggen nog steeds onder het niveau van 2019.
De redactie | 12 oktober 2024 13:20 | Aangepast op 12 oktober 2024 13:20
Eric Debets, directeur advies en beleid bij Huis voor de Sport Limburg, bevestigt bij L1 dat sportverenigingen zwaar zijn getroffen. Hoewel er herstel zichtbaar is en de cijfers weer stijgen, is het niveau van vóór de coronacrisis nog niet bereikt.

Daling
In Heerlen is slechts 28 procent van de kinderen lid van een sportvereniging, het laagste percentage van de provincie. Ook in Vaals en Kerkrade liggen de cijfers relatief laag. In Peel en Maas was in 2023 ongeveer 47 procent van de kinderen lid van een sportclub, een lichte daling ten opzichte van de 48,7 procent in 2019.

Voetbal
In Limburg is voetbal de populairste sport onder kinderen, daarna komt zwemmen omdat veel jonge kinderen op zwemles zitten. Ook dansen en gymnastiek zijn in trek onder jonge kinderen. Bij jongeren is, net als bij volwassenen, fitness de meest gekozen sport.

Lees meer over:

Sporten|

Meest gelezen

Thuis kijken bij Susan Derckx

Jelle van de Steeg | 15 mrt 2025 17:31

Stroomstoring in Panningen en omgeving

De redactie | 14 mrt 2025 07:58

Gratis compost voor inwoners van Peel en Maas

Jelle van de Steeg | 16 mrt 2025 16:34

Lees ook

Beesel laat inwoners meedenken over sport- en speelplekken

De gemeente Beesel gaat werken aan beleid voor het sport- en speelklaar maken van openbare terreinen...