Panningen, Netherlands

Maas zakt na hoogwater, veer Kessel-Beesel vaart weer

De Maas bij Kessel.
Na de hoogwaterpiek van de Maas is de situatie inmiddels rustig. Het waterpeil zakt gestaag en de veerdienst tussen Kessel en Beesel is weer in de vaart.
Youri Buis | 13 januari 2025 14:22 | Aangepast op 13 januari 2025 14:22
Hoogste punt
De Maas bereikte zaterdagmiddag om 15.20 uur het hoogste punt tussen Kessel en Baarlo. Bij meetpunt Belfeld Boven ging dat om een waterhoogte van 16,70 meter boven NAP. Maandag om 13.30 uur was er nog steeds sprake van een ‘verhoogde waterstand’ van 15,60 meter boven NAP. Naar verwachting nadert de Maas woensdagochtend een gebruikelijke hoogte van ongeveer 14 meter boven NAP.

Crisisorganisatie
Voor het weekend bleek al snel dat de hoogwaterpiek geen problemen op zou leveren voor de omgeving van de Maas. Wel richtte Waterschap Limburg een crisisorganisatie op en nam het enkele maatregelen, zoals het plaatsen van pompen en het opbouwen van coupures. Dit zijn doorgangen in dijken die met mobiele keringen worden afgesloten. Eerder in de week werden door de gemeente al de toegangen naar de Maas afgezet.

Veerdiensten
Het weer blijft de komende dagen koud en stabiel. Dat is volgens het waterschap gunstig voor de waterstanden. Omdat het Maaswater zakt, is de veerdienst tussen Kessel en Beesel weer opgestart. Die lag sinds vrijdag stil vanwege het hoogwater. Het veer tussen Baarlo en Steyl werd eerder al uit de vaart gehaald wegens een losgeraakt anker. Dat is nog steeds het geval.

Lees meer over:

Veerpont|Maas|Hoogwater|

Lees ook

WaterhoogteWijzer helpt Limburgers risico op wateroverlast te beperken

Limburgers kunnen vanaf nu snel zien hoeveel water hun huis kan bereiken bij extreem weer. Het water...

Vrouw uit Beesel belandt met auto in Maas: ‘Geen wanhoopsdaad’

Een 32-jarige vrouw uit Beesel kwam afgelopen vrijdag met haar auto in de Maas bij Kessel terecht. H...

Auto raakt gedeeltelijk te water bij Maas in Kessel

Een personenauto is vrijdagochtend gedeeltelijk te water geraakt in de Maas bij Kessel. Dat gebeurde...

Maatregelen tegen vervuiling Maas schieten tekort

De maatregelen om de Maas te beschermen tegen schadelijke stoffen zijn niet toereikend. Drinkwaterbe...

Druuege veut, samen sterk bij hoogwater: informatieavond over de Maas

Onder het motto ‘Druuege veut, samen sterk bij hoogwater’ organiseert de gemeente Peel en Maas op wo...

Inspiratieavond over leven met de Maas: samen voorbereid op hoogwater

In Zaal Unitas vindt op woensdag 10 september een inspiratiebijeenkomst plaats voor bewoners en onde...