Panningen, Netherlands

Meer groen en speelruimte op plein Meester Bosmanshof in Reuver

De gemeente Beesel gaat het plein Meester Bosmanshof in de Reuverse wijk Bösdael groener en aangenamer maken. Op dit moment is het in de zomer erg warm door de vele stenen en het gebrek aan schaduw. De gemeente doet mee aan het project ‘Gezonde Buurten’ om het plein om te vormen tot een prettige speel- en ontmoetingsplek.
Youri Buis | 2 april 2025 14:34 | Aangepast op 2 april 2025 14:34
Het project is een initiatief van Jantje Beton, IVN Natuureducatie en JOGG om een groene plek in de gemeente te creëren. Gemeente Beesel is een van de geselecteerde gemeenten die hiermee aan de slag gaan.

Stoepkrijt
Begin dit jaar deelden omwonenden, schoolkinderen en andere betrokkenen hun ideeën. Op donderdag 20 maart werden de eerste schetsen besproken. Kinderen lieten met stoepkrijt zien hoe zij het plein voor zich zagen. Ze dachten niet alleen aan speelplekken - zoals een boomhut, glijbaan en stapstenen - maar ook aan zitbankjes en paden voor mensen in een rolstoel.

Wensen en zorgen
In de avond spraken bewoners en andere betrokkenen over hun wensen en zorgen. Die gingen vooral over verkeersveiligheid, groen en ontmoetingsruimtes. De gemeente neemt deze ideeën zoveel mogelijk mee in het definitieve plan, dat eind april wordt gepresenteerd. Daarna start zo snel mogelijk de uitvoering. Het doel is om het vernieuwde plein nog voor het einde van het jaar op te leveren.

Lees ook

Iconische klok op rotonde in Reuver krijgt nieuwe bestemming

De opvallende klok op de rotonde in Reuver, al 25 jaar een herkenningspunt in het dorp, krijgt een n...

Oude carnavalstraditie wordt hersteld

Op 21 november wordt een oude grensoverschrijdende carnavals­traditie nieuw leven ingeblazen. De car...

Burgerbos Reuver groeit met negentien bomen en tijdcapsule vol toekomstwensen

Het Burgerbos in Reuver is weer een stukje groter geworden. Tijdens de dertiende plantdag van de Sti...

VLP en Beeselse Lijst willen meer onderbouwing bij investering sporthal

Tijdens de begrotingsvergadering hebben de VLP en de Beeselse Lijst kritiek geuit op het voorstel va...

Liedjesaovend Windjbuujels gewonnen door Linsse vlaetjes

De Linsse vlaetjes hebben zaterdag de liedjesavond gewonnen van de Windjbuujels uit Reuver. Er waren...

Kaartverkoop Venlose Revue gestart, geschreven door Reuverse schrijvers

Over 333 dagen gaat de nieuwe Venlose Revue ‘D’n Tied van Toeën’ in première. De kaartverkoop is inm...