Panningen, Netherlands

Missen op andere locaties vanwege hoge energieprijzen

Lagere temperaturen of zelfs geen mis meer in de kerk. Het zijn maatregelen die de kerken nemen vanwege de hoge energiekosten.
De redactie | 14 november 2022 17:43 | Aangepast op 14 november 2022 17:43
Wakker liggen ze er nog niet van, maar vervelend is het wel. De hoge energierekening heeft invloed op de diensten in de kerk. In de parochies Maasbree, Kessel, Kessel-Eik en Baarlo werd gemiddeld 20.000 euro per jaar betaald aan energiekosten. De kosten zullen komend jaar verzesvoudigd worden. Daarom zullen de missen, waar het kan, op een andere plek gehouden worden.

Locaties
In Maasbree gaan de diensten in het MFA Hoés van Bree plaatsvinden. In Baarlo wordt een zaaltje in de kerk gebruikt. In andere kerken wordt het aantal missen verminderd. "Het zijn maatregelen die ons allemaal raken", zegt deken Wilson Varela. "Het is het geld van de gemeenschap en we willen de laatste centen die we hebben, goed gebruiken."

Warm kleden
Het bestuur van de parochies vraagt kerkgangers om zich warm te kleden. Ook zal tijdens het stookseizoen van na Allerheiligen tot aan Pasen het aantal weekendvieringen beperkt worden. Als er een viering uitvalt worden de parochianen uitgenodigd naar een andere kerk te gaan.

Lees meer over:

Energieprijzen|Kerk|Kerken|Missen|

Lees ook

Pastoor Reuver op zoek naar nieuwe leden kerkbestuur

Pastoor Jos Rosenhart doet een oproep aan de inwoners van Reuver in verband met enkele vacatures bin...

Onttrekking kerk Koningslust dichtbij: “Sluiting is onvermijdelijk”

Een sluiting van de kerk in Koningslust is onvermijdelijk. Dat is het standpunt van het kerkbestuur ...

Energiearmoede in Peel en Maas vorig jaar bijna verdubbeld

Steeds meer huishoudens in Peel en Maas hebben moeite om hun energierekening te betalen. Bijna 700 g...

Abseilen van Beringse kerk voor speedmars naar Kiev

Binnen twee weken ruim 2.000 kilometer marcheren van Den Haag naar Kiev. Het klinkt als een onmogeli...

Bisschop Ron van den Hout geschokt door overlijden paus Franciscus

Het overlijden van paus Franciscus heeft bisschop Ron van den Hout diep geraakt. Tijdens een mis op ...

Crowdfundingsactie voor renoveren en verlichten Beringse kerkklokken

‘Beringe luidt de noodklok’. Met die boodschap wil Stichting Steingood de klokken van de Beringse ke...