Panningen, Netherlands

Mustafa Amhaouch stelt zich niet verkiesbaar voor nieuwe periode Tweede Kamer

Mustafa Amhaouch uit Panningen stelt zich niet verkiesbaar bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Dat laat hij weten in een bericht op X, het voormalige Twitter. “Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Ik heb besloten om mij niet verkiesbaar te stellen.”
De redactie | 13 augustus 2023 11:50 | Aangepast op 13 augustus 2023 11:50
“Er zijn meer dan genoeg uitdagingen in de maatschappij, zowel publiek als privaat, waar ik in de toekomst mijn energie, ambitie, maar vooral optimisme aan wil wijden”, zo schrijft het Panningse Kamerlid. “Ik had graag gehoopt een vervolg te geven aan deze missie, binnen dit huidige mandaat. Echter heeft de ontstane situatie mij aan het denken gezet. Het blijft een gevoelskwestie, maar ik heb besloten mij niet opnieuw kandideren.”

Verschil maken
In een verklaring bespreekt het Kamerlid de impact van de coronacrisis, de oorlog in Oekraïne en de dossiers die hij heeft behandeld. “Ik geloof en geloofde nog steeds dat Nederland het verschil kan maken in onder andere de maakindustrie, om de transities te realiseren en minder afhankelijk te zijn van anderen op bepaalde gebieden. Het mkb is voor mij de norm, maar niet vanzelfsprekend.“

Bij de laatste verkiezingen stond de Panningenaar op plek 15. In juli wist Amhaouch nog niet of hij zich opnieuw verkiesbaar wilde stellen. "Ik ben de hele week in Den Haag en maar twee dagen thuis. Dat gaat toch tellen. Bovendien krijgen we een nieuwe lijsttrekker. we moeten maar eens kijken welke kant het opgaat." Zijn partij staat er niet goed voor in de peilingen.

Nieuwe lijsttrekker
Vrijdag werd al duidelijk dat Henri Bontenbal de voorkeurskandidaat voor het lijsttrekkerschap van het CDA-bestuur is. Morgen wordt Bontenbal naar verwachting officieel als kandidaat-lijsttrekker gepresenteerd. Na eerder afmeldingen van 'oudgedienden' als Wopke Hoekstra en Hugo de Jonge, opmerkingen van partijprominenten en een profielschets die rept over "nieuw elan" werd de afgelopen weken duidelijk dat er een fris gezicht moest komen.

Zeven jaar
Amhaouch zat sinds 12 januari 2016 in de Tweede Kamer. Eerder was hij gemeenteraadslid van de gemeente Helden. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met buitenlandse handel, bedrijfsleven, midden- en kleinbedrijf, innovatie en Europese Zaken. Sinds 2023 was hij voorzitter van de commissie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit.

Herkansing
Amhaouch laat weten dat hij zich de komende maanden met de nieuwe lijsttrekker wil blijven inzetten. Hij schrijft dat het CDA een herkansing verdient.

Lees ook

Tren (12) uit Egchel organiseert sponsorloop naar Den Bosch voor goede doel

Om geld op te halen voor de stichting Spieren voor Spieren, dit jaar het goede doel van 3FM Serious ...

The Wieners spelen jouw Everly-favorieten in DOK6

In hun nieuwe tour geven The Wieners het publiek een unieke kans: Bezoekers bepalen zelf welke numme...

Kunstmarkt Kessel 2026 gaat toch door dankzij nieuwe vrijwilligers

De organisatie van de Kunstmarkt Kessel heeft bekendgemaakt dat de editie van 2026 tóch doorgaat. In...

Stroomstoring in deel Helden vanwege werkzaamheden aan stroomnet

In de omgeving van het Kaupmanshof en de Roggelseweg in Helden kunnen huishoudens vrijdag last hebbe...

Meijels Mannenkoor en zangvereniging uit Weert slaan handen ineen voor winterconcert

Het Meijels Mannenkoor gaat op vrijdag 19 december samen met Gemengde Zangvereniging Con Amore uit W...

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...