Panningen, Netherlands

Nesten Aziatische hoornaar gevonden in Panningen en Beringe

In Panningen en Beringe zijn nesten van de Aziatische hoornaar ontdekt. In de Schoolstraat en Loo in Panningen, evenals in Beringe, werden nesten van deze hoornaar aangetroffen. De verwijdering van deze nesten is cruciaal om de lokale honingbijpopulatie te beschermen.
Bart Nelissen | De redactie | 22 oktober 2024 14:41 | Aangepast op 22 oktober 2024 14:41
De Aziatische hoornaar is een soort die een bedreiging vormt voor de honingbijen, omdat hij zich vooral voedt met bijen. De hoornaar is daarom vaak in de buurt van bijenkasten te vinden. De aanwezigheid van deze soort in Nederland, en specifiek in Limburg, vraagt om een snelle actie om verdere verspreiding te voorkomen.

Strijd
Imkers spelen een belangrijke rol in de strijd tegen de Aziatische hoornaar. Na het lokaliseren van een nest, wordt deze zo snel mogelijk verwijderd om de bijenpopulatie te beschermen. In deze taak worden zij ondersteund door de Provincie Limburg, die verantwoordelijk is voor het nemen van maatregelen tegen de hoornaar.

Contact
Wie denkt een hoornaar te zien, kan dit melden via het platform waarneming.nl. Daarnaast is het ook mogelijk om rechtstreeks contact op te nemen met een lokale imker of de regionale contactpersoon voor de Aziatische hoornaar, Bertha van den Brink. Zij is te bereiken op telefoonnummer 06-42325344.

Lees meer over:

Aziatische hoornaar|

Lees ook

Gemeente Beesel: "Alle nesten worden verwijderd, ook in particuliere tuinen"

De gemeente Beesel breidt haar aanpak van de Aziatische hoornaar uit. Alle door inwoners gemelde nes...

Nest van Aziatische hoornaar ontdekt in Kesselse kersenboom

In een tuin in Kessel is een nest van de Aziatische hoornaar aangetroffen. De ontdekking werd gedaan...

VLP wil duidelijkheid over aanpak Aziatische hoornaar in Beesel

De VLP heeft vervolgvragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de bestrijdin...

Groot nest van Aziatische hoornaar ontdekt in Egchel

In Egchel is een nest van de Aziatische hoornaar aangetroffen en verwijderd. Twee weken geleden werd...

Gemeente zet imkers in voor opsporing Aziatische hoornaars

De gemeente Peel en Maas gaat met lokale imkers de Aziatische hoornaar bestrijden. Hiervoor is speci...

VLP stelt vragen over bestrijding Aziatische hoornaar

De Aziatische hoornaar, een invasieve wespensoort die steeds vaker in het nieuws komt, zorgt ook in ...