Ton Trepels is al jarenlang vrijwilliger. Nu actief in de sponsorcommissie. Wanneer hij bij de de ondernemers langs gaat voor een bijdrage, merkt hij hoe het KVW in het DNA van de inwoners zit. "KVW is Maasbree en andersom. Kinderen beleven een fantastische week." Al ziet hij ook veranderingen. "Het moet steeds groter. Vroeger waren de kinderen met jeu de boules al blij. Tegenwoordig niet meer. Nu wordt alles uit de kast gehaald."
Grote en kleine bos
Het hoogtepunt is volgens Trepels het grote en kleine bos op donderdag. Op woensdag gaan de kinderen op excursie, zodat de vrijwilligers de nodige voorbereidingen kunnen treffen. Voor de jonge groepen wordt het kleine bos en de oudere kinderen het grote bos in gereedheid gebracht. "Alles wordt uit de kast gehaald. Kinderen kijken er erg naar uit. Sommige kinderen kunnen de avond ervoor niet slapen. Zo spannend vinden ze het."
Op donderdagochtend verzamelen de figuranten en deelnemers zich bij het Mafcentrum, waar ze geschminkt worden. Daarna barst het los in het bos. "Allerlei spellen worden gespeeld binnen het thema. Prachtig om te zien hoe iedereen meeleeft en meewerkt."
De 60e editie van het KVW in Maasbree is een succes. Nog steeds bruisend en klaar voor de toekomst.