Panningen, Netherlands
Terug

"Wateroverlast verleden tijd door aanpak Kwistbeek"

ff723f2a140fd1c5378189aa3e04cdd6

De herinrichting van de Kwistbeek in Baarlo is vrijdag feestelijk geopend door wethouder Paul Sanders van gemeente Peel en Maas en bestuurder Josette Van Wersch van Waterschap Limburg. In dit gebied hebben de gemeente, het waterschap, provincie Limburg, inwoners, ondernemers en andere betrokkenen de handen ineengeslagen om de wateroverlast aan te pakken en de kwaliteit van het gebied te verbeteren. De werkzaamheden zijn nagenoeg afgerond.

 | Aangepast op
Bankje
Op Soeterbeek werd het hernieuwde gebied symbolisch geopend. Naast dat er een lint werd doorgeknipt voor het ontsluiten van een van de vele wandelpaden, werd er bloemenmengsel ingezaaid en een bankje onthuld.

Werkgroepen
In 2018 is het projectteam gestart met de planvorming voor de toekomst van het gebied. De oprichting van verschillende werkgroepen werd een feit en eind 2020 gingen de eerste werkzaamheden van start. Nu iets meer dan twee jaar later zijn bijna alle werkzaamheden afgerond. Wethouder Paul Sanders van gemeente Peel en Maas: “Door de intensieve samenwerking tussen de gemeente, het waterschap, de inwoners (dorpsoverleggen) en ondernemers is dit project geslaagd, het is een functionele beek geworden. Bestuurder Josette Van Wersch van Waterschap Limburg: “Ik ben trots op iedereen die op welke manier dan ook een bijdrage heeft geleverd. Deze symbolische opening is het startschot voor degene die naar het resultaat van het project wil komen kijken en gebruik wil maken van het gebied om te recreëren.”

Kwistbeek
De Kwistbeek stroomt door het beekdal tussen de Stogger in Helden en de Maas in Baarlo. Voorheen hadden bewoners te kampen met wateroverlast na hevige en langdurige buien. Om dit te verminderen zijn er nu maatregelen genomen. Dit is gedaan door het laten meanderen van de beek en het beekprofiel aan te passen, de realisatie van overloopgebied de Baendj en de mogelijkheid van berging van water in de middenloop van de Kwistbeek.
c6472c4352ae1dbef6f979f5f2500b4e

Lees meer over:

|

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.