gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

55 jaar Sjiwa in Baarlo: ‘Het zit gewoon in je bloed’

Sjiwa Baarlo

Wat in 1971 begon als een ontmoetingsplek voor jongeren in een kelder, is 55 jaar later uitgegroeid tot een begrip in Baarlo. Jongerencentrum Sjiwa viert komend weekend het 55-jarig bestaan met een groot feest. Voor vrijwilligers Danny Geurts en Dirk Klerken is Sjiwa veel meer dan alleen een plek om uit te gaan. Het is een belangrijk onderdeel van hun leven.

 | Aangepast op

Voor Danny is de betrokkenheid bij Sjiwa van generatie op generatie doorgegeven. „Mijn vader, mijn opa, eigenlijk de hele familielijn heeft ooit in dit gebouw vrijwilligerswerk gedaan. Ik dacht altijd dat het mijn eigen keuze was, maar als je de historie bekijkt, zit het gewoon in de bloedlijn.”

Ook voor Dirk begon het ooit met een kleine klus. Even helpen met opruimen, een keer achter de garderobe staan en uiteindelijk achter de bar belanden. Voor je het weet, ben je meerdere dagen per week in Sjiwa te vinden. Juist die betrokkenheid maakt de plek bijzonder. „Vooral die loze middagen waarop je hier aan het poetsen bent en het opeens ontzettend gezellig wordt. Dan zit je om drie uur met z'n allen in de kelder een biertje te drinken.”

Ontmoetingsplek voor iedereen

In de afgelopen 55 jaar heeft Sjiwa grote internationale bands ontvangen en talloze evenementen georganiseerd. Maar ook de functie van het gebouw is veranderd. Waar het vroeger vooral een plek was waar jongeren in het weekend samenkwamen, weten tegenwoordig steeds meer verenigingen en verschillende generaties de weg naar Sjiwa te vinden.

„We noemen ons van oudsher een jongerencentrum, maar eigenlijk zijn we veel groter dan dat. We zijn een plek geworden waar heel veel verenigingen en mensen samenkomen, van jong tot oud.”

Anders uitgaan

Ook het uitgaansleven is veranderd. Waar vroeger de kelder meerdere avonden per week bomvol stond, moeten de vrijwilligers tegenwoordig creatiever zijn om bezoekers te trekken. Daarom worden er steeds vaker speciale activiteiten georganiseerd, zoals pubquizzen, caféavonden en themafeesten.

„Je kunt niet meer zomaar vier dagen opengaan en verwachten dat de mensen binnenstromen. Je moet goed nadenken over wat bezoekers leuk vinden. Dat maakt het organiseren juist ook uitdagend.”

Drie zalen voor drie generaties

Voor het 55-jarig jubileum wordt groots uitgepakt. Komend weekend gaan drie zalen open, ieder met een eigen muziekstijl en doelgroep. Boven staat Limburgse muziek centraal, terwijl in de kelder de klassieke jeugdfeesten terugkeren met Club Viral. In het café wordt met een Puls-reünie teruggeblikt op de tijd van house en trance.

Daarmee willen de vrijwilligers verschillende generaties samenbrengen. „De verbinding die we het hele jaar zoeken, willen we tijdens dit jubileum ook laten zien. Jong en oud samen, met voor iedereen iets leuks.

Lees ook

Sjiwa Baarlo

55 jaar Sjiwa in Baarlo: ‘Het zit gewoon in je bloed’

Wat in 1971 begon als een ontmoetingsplek voor jongeren in een kelder, is 55 jaar later uitgegroeid tot een begrip in Baarlo. Jongerencentrum Sjiwa viert komend weekend het 55-jarig bestaan met een groot feest. Voor vrijwilligers Danny Geurts en Dirk Klerken is Sjiwa veel meer dan alleen een plek om uit te gaan. Het is een belangrijk onderdeel van hun leven.

Begraafplaats Reuver

Plannen voor begraafpark Reuver lopen vertraging op door geldgebrek

De plannen om de algemene begraafplaats in Reuver om te vormen tot een begraafpark lopen vertraging op. De gemeente Beesel heeft onvoldoende financiële middelen om de herinrichting uit te voeren. De gemeenteraad krijgt de vernieuwde visie op de begraafplaats naar verwachting pas in de loop van 2027 te zien. Dat blijkt uit antwoorden van het college op vragen van het CDA.

Kabouterpad(Marijke Vaes)

Agenda

Herfstfeest op het Kabouterpad in De Peel

De herfst is begonnen en dat vieren de kabouters in De Peel met een gezellig herfstfeest!

OLS schietbomen

Uitzondering op Europees loodverbod voor Limburgse schutterijen definitief

De Limburgse schutterijen mogen loden kogels blijven gebruiken bij hun traditionele schuttersfeesten. Een bezwaarprocedure bij het Europees Parlement is deze week afgerond zonder dat er formeel bezwaar is gemaakt tegen de uitzondering. Daarmee is de regeling definitief.

AED 1

Meer AED’s in de regio: acht erbij in Peel en Maas

Het aantal geregistreerde AED’s in Peel en Maas is in 2026 gestegen van 68 naar 76. Ook in Beesel zijn er meer apparaten om mensen met een hartstilstand te helpen. Daar kwamen er drie AED’s bij.

Natuurspeeldag

Natuurspeeldag

IVN-Buitenspeeldag voor de jeugd

De jeugdwerkgroep van IVN Helden organiseert in de herfstvakantie weer een Natuurspeeldag bij de Koeberg.