Panningen, Netherlands

Aantal doorrijders na ongeval toegenomen in Peel en Maas, afname in Beesel

Het aantal personen dat in Peel en Maas doorrijdt na een ongeval, is het afgelopen jaar met 12 procent toegenomen. In Beesel is er juist een afname zichtbaar. Die conclusie trekt Independer.nl op basis van politiecijfers en data van het Waarborgfonds.
Youri Buis | 6 juli 2023 13:26 | Aangepast op 6 juli 2023 13:26
Peel en Maas, Beesel
In 2022 werd er in Peel en Maas 185 keer doorgereden na een ongeval. Dat zijn exact 20 gevallen meer dan een jaar eerder. In Beesel is het aantal doorrijders gedaald van 45 naar 40, een daling van 11 procent.

Provincie
In heel Limburg werd er door slachtoffers bijna 6.000 keer aangifte gedaan in 2022, een toename van 13 procent. Dat is een sterkere stijging ten opzichte van het landelijk gemiddelde van 7,7 procent. Vooral in de gemeenten Gulpen-Wittem (58,3%), Bergen (57,1%), Vaals (50%) en Beek (35,7%) is er een duidelijke toename van doorrijden na een ongeval zichtbaar.

Aangiftes
De meeste aangiftes in de provincie komen uit Maastricht: 755 in totaal. Ook Heerlen (705 aangiftes) en Venlo (600 aangiftes) ging het vaak mis. De gemeenten Sittard-Geleen (535 aangiftes) en Roermond (485 aangiftes) maken de top-5 compleet.

Schade
Al met al veroorzaken doorrijders flink wat schade. In 2022 keerde het Waarborgfonds zo’n 68 miljoen euro uit aan slachtoffers. Het totale schadebedrag ligt waarschijnlijk nog een stuk hoger, omdat er lang niet altijd bewezen kan worden dat een ander motorvoertuig betrokken was bij de schade. Ook doen niet alle slachtoffers aangifte.

Lees meer over:

Independer|Verkeer|Statistieken|

Lees ook

Veel kiesgerechtigden in Peel en Maas en Beesel

In de gemeenten Peel en Maas en Beesel ligt het aandeel kiesgerechtigden boven het landelijk gemidde...

Verwachte drukte op de weg tijdens pinksterweekend

Het pinksterweekend staat voor de deur en dat betekent voor veel mensen een paar dagen vrij. Daarom ...

Gemiddeld 895 euro voor autoverzekering in Peel en Maas, bijna 1.000 euro in Beesel

Autobezitters in Peel en Maas betalen jaarlijks gemiddeld 895 euro aan het verzekeren van hun auto. ...

2.830 bekeuringen voor rijden onder invloed in Limburg in 2024, Peel en Maas relatief lage aantallen

In 2024 zijn in Limburg 2.830 bestuurders betrapt op rijden onder invloed van alcohol, drugs of medi...

Helft van inwoners Peel en Maas kampt met overgewicht, aantal in Beesel ligt nog hoger

In Peel en Maas heeft 49,5 procent van de inwoners overgewicht. In de gemeente Beesel is dat 55 proc...

'Lange wegafsluitingen in Peel en Maas veroorzaken verkeersoverlast'

In de gemeente Peel en Maas worden al enkele maanden werkzaamheden uitgevoerd aan drie belangrijke w...