Panningen, Netherlands

Aantal fysieke winkels in Peel en Maas nagenoeg gelijk gebleven

Het aantal fysieke winkels in Peel en Maas is in 2023 nagenoeg gelijk gebleven. Er zijn vooral minder kleding- en schoenenwinkels.
De redactie | 10 mei 2023 11:40 | Aangepast op 10 mei 2023 11:40
Webwinkels
In heel Limburg waren er op de eerste dag van dit kalenderjaar 5.840 fysieke winkels, 140 minder dan vorig jaar. Dat laten voorlopige cijfers van het CBS zien. Het aantal online winkels is daarentegen sterk toegenomen, ook in Limburg. Landelijk gezien zijn er in 2023 zelfs meer webwinkels dan fysieke winkels.

Dalende trend
De cijfers passen in de dalende trend die sinds 2010 te zien is. Vanaf dat jaar neemt het aantal fysieke winkels in de provincie sterk af, op enkele uitzonderingen na. Zo zijn er in de gemeente Mook en Middelaar de meeste fysieke winkels bijgekomen, een stijging van 6,3 procent. De Limburgse gemeenten waarin dit aantal het hardst is gedaald zijn Eijsden-Margraten en Landgraaf. Die hebben respectievelijk 10,6 en 10,5 procent minder fysieke winkels.

Maastricht
Maastricht lijkt nog wel de populairste winkelstad in Limburg, al is er ook daar een lichte daling zichtbaar (0,8 procent). Hetzelfde geldt voor Venlo (0,5 procent). In Roermond zijn er 5,2 procent minder fysieke winkels.

Lees ook

Subsidie sportakkoord ook in 2026 naar Vorkmeer na nieuwe aanvraagronde

Vorkmeer is ook in 2026 zeker van de subsidie voor het Lokaal Sport Akkoord en Brede Regeling Combin...

Aantal diabetici stijgt het hardst in Peel en Maas, ook Beesel in top drie

Steeds meer mensen in Nederland hebben diabetes. Dat is ook in Limburg zo, waar 7,6 procent van de i...

Peel en Maas werkt aan versterking van weerbaarheid bij noodsituaties

De gemeente Peel en Maas zet de komende tijd stappen om inwoners, ondernemers en organisaties beter ...

Jeugdlintje voor broers Teun en Noud van Heugten uit Kessel

Teun (9) en Noud (6) van Heugten uit Kessel hebben het jeugdlintje van de gemeente Peel en Maas ontv...

Minder vaak GFT opgehaald: tijdelijke aanpassing vanaf 24 november

De inzameling van GFT-afval in Peel en Maas verandert tijdelijk.

Peel en Maas geeft ruimte vrij voor huisvesting arbeidsmigranten

Er zijn weer mogelijkheden voor huisvesters om arbeidsmigranten te huisvesten. De gemeenteraad heeft...