Panningen, Netherlands
Terug

Beesel en Peel en Maas stemmen massaal voor Limburg in Top 2000

f487733fb934913727922e1b07c65e6f.jpg

Inwoners van de gemeenten Beesel en Peel en Maas hebben Limburgse artiesten massaal op nummer één gezet bij de Top 2000 van NPO Radio 2. Vooral Rowwen Hèze en Neet Oét Lottum blijken populair, terwijl ook enkele internationale klassiekers het goed doen.

 | Aangepast op
Rowwen Hèze en Neet Oét Lottum
In Peel en Maas staat Rowwen Hèze vier keer in de lokale top tien. Stipt op plek één staat De Peel in Brand met 15,2 procent van de stemmen, gevolgd door November met 14 procent. Het nummer Hald Mich ’s Vas van Neet Oét Lottum maakt de top drie compleet met 12,3 procent. Dat lied staat in de gemeente Beesel op een gedeelde eerste plek, samen met De Peel in Brand (beide 12,8 procent van de stemmen).

Queen, dat met Bohemian Rhapsody wederom de landelijke favoriet is, blijft in Peel en Maas steken op een vierde plaats met 10,5 procent van de stemmen. In Beesel staat die op de vijfde plek met 9,6 procent. Andere artiesten die in beide gemeenten de top tien hebben gehaald, zijn Lex Uiting (Nao ’t Zuuje), Danny Vera (Roller Coaster), Billy Joel (Piano Man) en Eagles (Hotel California).

Vooral mannen hebben gestemd
Wat verder opvalt, is dat in Peel en Maas voornamelijk mannen hebben gestemd voor de Top 2000. Vooral Hotel California van Eagles blijkt populair bij de mannen, net als Bohemian Rhapsody van Queen. Bij de vrouwen is juist Nao ’t Zuuje van Lex Uiting een van de favorieten. In Beesel ligt deze verhouding meer gelijk.

De NPO Radio 2 Top 2000 wordt traditiegetrouw uitgezonden tussen kerstmis en oud op nieuw. De muzieklijst gaat op Kerstavond van start en kent op Oudejaarsdag zijn ontknoping. Vlak voor de jaarwisseling is de nummer één te horen.

Top 10 in Beesel
  1. Neet Oét Lottum – Hald Mich ’s Vas
  2. Rowwen Hèze – De Peel in Brand
  3. Rowwen Hèze – November
  4. Lex Uiting – Nao ’t Zuuje
  5. Queen – Bohemian Rhapsody
  6. Eagles – Hotel California
  7. Billy Joel – Piano Man
  8. Danny Vera – Roller Coaster
  9. DI-RECT – Soldier On
  10. Coldplay – Fix You

Top 10 in Peel en Maas
  1. Rowwen Hèze – De Peel in Brand
  2. Rowwen Hèze – November
  3. Neet Oét Lottum – Hald Mich ’s Vas
  4. Queen – Bohemian Rhapsody
  5. Lex Uiting – Nao ’t Zuuje
  6. Eagles – Hotel California
  7. Danny Vera – Roller Coaster
  8. Billy Joel – Piano Man
  9. Rowwen Hèze – Limburg (Live)
  10. Rowwen Hèze – Vlinder

Lees ook

koningslust 2.png

Terugkijken: de optocht van Koningslust

Bekijk hier de optocht van Koningslust, die zondag door het dorp trok. Rob Lemmen doet verslag van deze optocht.

beringe.png

Terugkijken optocht: Beringe 'preuft 't geluk'

De optocht van de Beringse Kuus trok zondag door de straten van het dorp. Met ruim 600 deelnemers was het een lust voor het oog.

optocht meijel.png

Terugkijken: De Bonte Steurem van Méél

Onder grote publieke belangstelling trok de Bonte Steurem weer door de straten van Meijel. De bonte carnavalsoptocht zorgde voor een lange stoet vol kleur, muziek en humor, waarbij wagens, loopgroepen en individuelen hun creativiteit lieten zien.

omleiding.png

Helden opent carnavalsoptochten met ‘Zoe doon wae det’

Helden met de Dörper Kuus hebben zondag traditiegetrouw het carnavalsseizoen afgetrapt met de eerste grote optocht door de straten van het dorp. Onder het motto ‘Zoe doon wae det’ trok een kleurrijke stoet van groepen, praalwagens, einzelgängers en loopgroepen voorbij aan het publiek.

handbal stock.jpg

BEVO HC zet uitroepteken achter topweek met overwinning op Houthalen

De heren van HUMBY BEVO HC hebben ook hun tweede wedstrijd van de week in de Super Handball League gewonnen. Tegen Kreasa Handbal Houthalen werd de zege na rust veiliggesteld: 36-27. Daarmee kreeg de overwinning van donderdag op Achilles Bocholt een uitstekend vervolg.

prins veur laeve.png

Prins Erik Manders gewond na val van podium, moet carnavalsoptochten missen

De geliefde “prins voor het leven” Erik Manders heeft vrijdagavond een vervelend ongeluk gehad tijdens de carnaval. Tijdens het betreden van het podium ging het mis: hij viel bij het betreden van de trap naar beneden en liep daarbij rug- en schouderklachten op. Hierdoor kan hij dit weekend niet deelnemen aan de optochten in onder meer in Beringe en Panningen.