Panningen, Netherlands
Terug

Beesel en Peel en Maas stemmen massaal voor Limburg in Top 2000

f487733fb934913727922e1b07c65e6f

Inwoners van de gemeenten Beesel en Peel en Maas hebben Limburgse artiesten massaal op nummer één gezet bij de Top 2000 van NPO Radio 2. Vooral Rowwen Hèze en Neet Oét Lottum blijken populair, terwijl ook enkele internationale klassiekers het goed doen.

 | Aangepast op
Rowwen Hèze en Neet Oét Lottum
In Peel en Maas staat Rowwen Hèze vier keer in de lokale top tien. Stipt op plek één staat De Peel in Brand met 15,2 procent van de stemmen, gevolgd door November met 14 procent. Het nummer Hald Mich ’s Vas van Neet Oét Lottum maakt de top drie compleet met 12,3 procent. Dat lied staat in de gemeente Beesel op een gedeelde eerste plek, samen met De Peel in Brand (beide 12,8 procent van de stemmen).

Queen, dat met Bohemian Rhapsody wederom de landelijke favoriet is, blijft in Peel en Maas steken op een vierde plaats met 10,5 procent van de stemmen. In Beesel staat die op de vijfde plek met 9,6 procent. Andere artiesten die in beide gemeenten de top tien hebben gehaald, zijn Lex Uiting (Nao ’t Zuuje), Danny Vera (Roller Coaster), Billy Joel (Piano Man) en Eagles (Hotel California).

Vooral mannen hebben gestemd
Wat verder opvalt, is dat in Peel en Maas voornamelijk mannen hebben gestemd voor de Top 2000. Vooral Hotel California van Eagles blijkt populair bij de mannen, net als Bohemian Rhapsody van Queen. Bij de vrouwen is juist Nao ’t Zuuje van Lex Uiting een van de favorieten. In Beesel ligt deze verhouding meer gelijk.

De NPO Radio 2 Top 2000 wordt traditiegetrouw uitgezonden tussen kerstmis en oud op nieuw. De muzieklijst gaat op Kerstavond van start en kent op Oudejaarsdag zijn ontknoping. Vlak voor de jaarwisseling is de nummer één te horen.

Top 10 in Beesel
  1. Neet Oét Lottum – Hald Mich ’s Vas
  2. Rowwen Hèze – De Peel in Brand
  3. Rowwen Hèze – November
  4. Lex Uiting – Nao ’t Zuuje
  5. Queen – Bohemian Rhapsody
  6. Eagles – Hotel California
  7. Billy Joel – Piano Man
  8. Danny Vera – Roller Coaster
  9. DI-RECT – Soldier On
  10. Coldplay – Fix You

Top 10 in Peel en Maas
  1. Rowwen Hèze – De Peel in Brand
  2. Rowwen Hèze – November
  3. Neet Oét Lottum – Hald Mich ’s Vas
  4. Queen – Bohemian Rhapsody
  5. Lex Uiting – Nao ’t Zuuje
  6. Eagles – Hotel California
  7. Danny Vera – Roller Coaster
  8. Billy Joel – Piano Man
  9. Rowwen Hèze – Limburg (Live)
  10. Rowwen Hèze – Vlinder

Lees ook

21-6ParkhofSwalmen

Agenda

Open Dag Parkhof Swalmen

Parkhof Swalmen aan de Beeselseweg 6 te Swalmen is weer open op zondag 21 en zondag 28 juni tussen 11.00 en 17.00 uur.

savelbergrun

Savelbergrun viert 25-jarig jubileum met tientallen zijspannen en honderden glimlachen

Het geluid van ronkende motoren galmde zaterdag door Peel en Maas tijdens de 25e editie van de Savelbergrun. Zo'n zeventig zijspannen trokken eropuit met bewoners van Savelberg, terwijl langs de route familieleden, vrijwilligers en inwoners klaarstonden om de deelnemers enthousiast toe te zwaaien.

roy vriens

Roy Vriens Nederlands kampioen op marimba

Roy Vriens uit Meijel heeft zaterdag de titel Nederlands kampioen veroverd tijdens de Nederlandse Kampioenschappen voor Solisten en Kleine Ensembles in Maarheeze. De slagwerker van harmonie Meijel behaalde met zijn marimba-optreden 95 punten en eindigde daarmee als beste in de eerste divisie.

Brandweer ai

Woningbrand aan Bokshout in Baarlo

In een woning aan de Bokshout in Baarlo is zaterdagavond rond 23.00 uur brand uitgebroken. De brandweer werd met spoed gealarmeerd om het vuur te bestrijden. Over de oorzaak van de brand is op dit moment nog niets bekend.

meeuwsi

Na bijna 60 jaar valt doek voor Meeuwis in Meijel

Een begrip in Meijel verdwijnt uit het straatbeeld. Meeuwis Schoenen-Mode-Sport sluit na bijna zestig jaar definitief de deuren. Het familiebedrijf maakte bekend dat op dinsdag 16 juni de opheffingsverkoop van start gaat.

Knopen Tajiri - Markt Baarlo

Oranje Koorts: Tegenstander Oranje heeft een bijzondere band met Baarlo

Zondag staat voor het Nederlands elftal de eerste WK-wedstrijd op het programma tegen Japan. Een land waarmee de regio een opvallende band heeft. Vooral in Baarlo zijn de Japanse invloeden nog altijd zichtbaar dankzij de nalatenschap van kunstenaar Shinkichi Tajiri en de Japanse sakurabomen die het dorp sieren.