gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Beesel herdenkt einde Tweede Wereldoorlog in Nederlands-Indië

9247995f1e259fd96e00fba313889b14

In Beesel is vrijdag stilgestaan bij het officiële einde van de Tweede Wereldoorlog in Nederlands-Indië. Precies 80 jaar geleden, in 1945, capituleerde Japan en kwam daarmee ook een einde aan de oorlog voor het gehele Koninkrijk der Nederlanden.

 | Aangepast op
Op deze dag worden de slachtoffers herdacht van de Japanse bezetting, de pijn van repatriëring en de blijvende impact op Indische en Molukse gemeenschappen.

Aandacht
Burgemeester Martijn Derks benadrukte tijdens de herdenking het belang van blijvende aandacht: “Samen met de werkgroep veteranen gaven we betekenis aan deze dag binnen het programma 80 jaar vrijheid. Herdenken verbindt. Vrijheid verplicht.”

1174ee3781618fd4baf43639181592aa