Panningen, Netherlands
Terug

Bestuursleden LVK uit onvrede opgestapt

6c4ce9b28edbb671303bd6993fe78fdb

Ron Aspers uit Reuver en Jos Cremers zijn opgestapt bij de stichting Limburgs Vastelaovesleedjes Konkoer (LVK), vanwege onvrede over het gevoerde beleid. Dat laten ze weten aan Dagblad De Limburger.

 | Aangepast op
De twee voormalige bestuursleden hebben vooral kritiek op de samenwerking met L1. De omroep heeft volgens hen te veel invloed op het liedjesfestijn. Voorzitter Joep Verbugt uit Helden wordt verweten L1 de hand boven het hoofd te houden.
Veel overleg
"We hebben de afgelopen periode veel over de samenwerking met L1 gesproken binnen het bestuur", vertelt voorzitter Joep Verbugt uit Helden op L1 Radio. "Uiteindelijk zagen we dat Jos Cremers en Ron Aspers richting L1 toch een duidelijk andere opvatting hadden dan de rest van het bestuur. En dat recht hebben ze natuurlijk. Maar het gaat uiteindelijk toch om een meerderheid."

Belang van artiesten
Cremers en Aspers verwijten L1 vooral bezig met eigen belangen. "L1 interesseert alleen maar een mooie uitzending, maar wij als stichting LVK komen ook op voor de belangen van artiesten, publiek en plaatselijke organisaties", vertelt Aspers in De Limburger.

Volgens Verbugt zijn die belangen echter niet in het geding geweest. "Laten we ons wel realiseren dat de afgelopen twee jaar een hele bijzondere periode is geweest. Het LVK is het enige grote culturele evenement dat tijdens die periode door is kunnen gaan. Daar waren de artiesten ook heel blij mee", zegt hij. "Het is jammer dat het zo gelopen is, maar op het moment dat je daar als bestuur in meerderheid anders over denkt dan wordt dat dan toch de weg."

Lees ook

23-6IVNAkkerhommel

Agenda

IVN Helden e.o. Presentatie over bijen, wespen en hommels

IVN Helden houdt een presentatie over bijen, wespen en hommels op dinsdag 23 juni om 19.30 uur in het IVN-gebouw, Aan de Koeberg 11 in Helden.

21-6ParkhofSwalmen

Agenda

Open Dag Parkhof Swalmen

Parkhof Swalmen aan de Beeselseweg 6 te Swalmen is weer open op zondag 21 en zondag 28 juni tussen 11.00 en 17.00 uur.

savelbergrun

Savelbergrun viert 25-jarig jubileum met tientallen zijspannen en honderden glimlachen

Het geluid van ronkende motoren galmde zaterdag door Peel en Maas tijdens de 25e editie van de Savelbergrun. Zo'n zeventig zijspannen trokken eropuit met bewoners van Savelberg, terwijl langs de route familieleden, vrijwilligers en inwoners klaarstonden om de deelnemers enthousiast toe te zwaaien.

roy vriens

Roy Vriens Nederlands kampioen op marimba

Roy Vriens uit Meijel heeft zaterdag de titel Nederlands kampioen veroverd tijdens de Nederlandse Kampioenschappen voor Solisten en Kleine Ensembles in Maarheeze. De slagwerker van harmonie Meijel behaalde met zijn marimba-optreden 95 punten en eindigde daarmee als beste in de eerste divisie.

Brandweer ai

Woningbrand aan Bokshout in Baarlo

In een woning aan de Bokshout in Baarlo is zaterdagavond rond 23.00 uur brand uitgebroken. De brandweer werd met spoed gealarmeerd om het vuur te bestrijden. Over de oorzaak van de brand is op dit moment nog niets bekend.

meeuwsi

Na bijna 60 jaar valt doek voor Meeuwis in Meijel

Een begrip in Meijel verdwijnt uit het straatbeeld. Meeuwis Schoenen-Mode-Sport sluit na bijna zestig jaar definitief de deuren. Het familiebedrijf maakte bekend dat op dinsdag 16 juni de opheffingsverkoop van start gaat.