In een nieuwe aflevering van de BEVO Podcast blikt presentator Youri Buis samen met analist Stan Backus terug op de gewonnen uitwedstrijd van HUMBY BEVO HC tegen promovendus DFS Arnhem. De ploeg uit Panningen stond in de tweede helft tien doelpunten achter, maar draaide de wedstrijd volledig om en won uiteindelijk met 36-41.
Volgens Backus laat de comeback de kracht van BEVO zien, maar blijft de verdediging een belangrijk aandachtspunt. De Panningse club begon slecht aan de wedstrijd tegen promovendus DFS Arnhem. De thuisploeg speelde met veel vertrouwen en liep snel weg bij de Panningenaren. Bij rust was het verschil met 23-14 opvallend groot.
Backus noemt de 23 tegendoelpunten in de eerste helft zorgelijk. "23 doelpunten in één helft tegenkrijgen tegen een ploeg waarvan je niet verwacht dat die de top-8 gaat halen, dat is natuurlijk niet best", zegt hij.
De verdediging van BEVO blijft volgens de analist een punt van aandacht. Backus ziet dat trainer Bartek Konitz nog steeds zoekende is naar de juiste oplossing. De ploeg kreeg in de vorige wedstrijden tegen Tachos en Sporting Pelt ook al veel doelpunten tegen.
Aanvallend blijft BEVO volgens de analist wel sterk. De ploeg speelt snel en komt daardoor zelf tot veel doelpunten. "Als je heel snel in de aanval speelt en snel tot afronden komt, spelen beide ploegen meer aanvallen. Je scoort zelf wat meer, maar krijgt ook meer aanvallen van de tegenstander te verwerken," legt Backus uit.
Na rust draaide BEVO de wedstrijd volledig om. De aanval begon beter te lopen en ook verdedigend kreeg de ploeg meer grip. De achterstand van tien doelpunten werd binnen ongeveer een kwartier weggewerkt. Bij 26-26 was de wedstrijd weer volledig open.
Het verschil in verdediging was groot. BEVO kreeg in de eerste helft 23 doelpunten tegen en in de tweede helft slechts twaalf. Volgens Backus speelde de bredere selectie van BEVO daarbij een rol. "Je wil eigenlijk de start die je in de tweede helft hebt, in de eerste helft hebben." Hij verwacht dat BEVO de komende wedstrijden vooral beter aan de wedstrijd moet beginnen.
De komende wedstrijd tegen Izegem is volgens Backus daarom belangrijk in de strijd om een plaats bij de beste acht. Izegem is volgens hem sterker geworden ten opzichte van vorig seizoen. "Er zijn zeker drie of vier nieuwe spelers bijgekomen. Ze spelen echt heel leuk en attractief handbal. Ze hebben ook wat meer lengte en wisselmogelijkheden."
Backus verwacht dan ook geen eenvoudige wedstrijd. "Ik denk niet dat BEVO het tegen Izegem onder de 25 doelpunten gaat houden. Izegem is echt een sterke ploeg. Ze scoren makkelijk en hebben op alle posities snelle en stevige spelers," weet hij. Toch verwacht hij een gemotiveerd BEVO. "Ik denk dat de spelers zich ook wel realiseren dat ze eigenlijk wel wat goed te maken hebben na afgelopen week."
De wedstrijd tussen BEVO HC en Izegem wordt zaterdag gespeeld in De Heuf en is live te volgen via Omroep P&M.