Stockfoto.
Bijna de helft van de 65-plussers in Peel en Maas voelt zich eenzaam. In de gemeente gaat het om 45,8 procent van de ouderen. In Beesel ligt dat percentage op ruim 44 procent.
Dat blijkt uit cijfers van thuiszorgorganisatie Zuster Jansen, dat gebaseerd is op data van het CBS en RIVM.
Eenzaamheid
In Peel en Maas gaat het om 5.191 inwoners van 65 jaar en ouder die aangeven zich eenzaam te voelen. Daarnaast voelt 11,5 procent van de ouderen zich sterk eenzaam. Dat komt neer op 1.304 inwoners. In de gemeente Beesel zeggen 1.557 ouderen zich eenzaam te voelen. Ook geeft 9,7 procent van de 65-plussers aan een sterke vorm van eenzaamheid te ervaren.
Regionale verschillen
De eenzaamheid onder senioren in heel Limburg bedraagt volgens de onderzoekers 48,2 procent. Daarmee ligt de provincie boven het landelijke gemiddelde van 46,8 procent.
Binnen Limburg zijn er grote verschillen tussen gemeenten. In Roerdalen is het aandeel eenzame ouderen met 54,8 procent het hoogst. Ook Echt-Susteren, Kerkrade, Roermond en Beek behoren tot de gemeenten met de hoogste percentages. Het laagste percentage in Limburg is te vinden in Simpelveld. Daar voelt 38,1 procent van de 65-plussers zich eenzaam.
Zomerperiode
Volgens de onderzoekers kan de zomer voor veel ouderen een moeilijke periode zijn. In deze maanden valt een deel van het sociale contact weg, waardoor gevoelens van eenzaamheid kunnen toenemen.