Panningen, Netherlands
Terug

College stelt renovatie Ringoven en uitbreiding basisschool Groenling voor

7080062029c96de5148400c8590b339c

Om meer ruimte te creëren in basisschool De Groenling in Panningen, verhuist de dagbesteding van Daelzicht van het schoolgebouw naar de naastgelegen Ringoven. Door deze verhuizing kunnen alle klassen van De Groenling les krijgen op de locatie.

 | Aangepast op
Ruimtegebrek
De gemeente had een uitdaging om te zoeken naar een geschikte locatie om alle kinderen van de Panningse school op één locatie te kunnen huisvesten. Omdat er geen lessen meer werden gegeven in Kinderdrome en het aantal leerlingen plotseling fors toenam, ontstond er ruimtegebrek. De school is nu voor een deel gehuisvest in het voormalige pand van de Rabobank aan de Kennedylaan. Omdat hier woningen komen, kan de school er niet blijven zitten.

Ruimtes vrij
Met de verhuizing van Daelzicht en het consultatiebureau komen er ruimtes vrij. “We zijn met JGZ (consultatiebureau) in gesprek gegaan en zij gaven aan graag een grotere ruimte te willen hebben. We gaan samen kijken om een nieuwe plek in Panningen te vinden”, aldus inmiddels oud-wethouder John Timmermans, die dit dossier heeft opgepakt. Ook worden er gesprekken gevoerd met Ceasar To Move om ruimte vrij te maken in het gebouw.

Inpandige verbouwing
Het is de bedoeling dat er een inpandige verbouwing plaatsvindt, wanneer de raad met het voorstel akkoord gaat. In de tussentijd worden er units geplaatst. “Het gaat dan om één of twee units”, aldus de wethouder. De kosten voor de verbouwing worden geschat op zo’n 250.000 euro. Voor de tijdelijke huisvesting vraagt het college een krediet van 60.000 euro. Daarnaast wordt er 50.000 euro extra aan krediet gevraagd voor de huur van de vier klaslokalen.

Dagbesteding
Het was al langer een wens van Daelzicht om zich in het rijksmonument te vestigen. Joep Rutten, leidinggevende zorg bij Daelzicht, is blij met de ontwikkeling. “We gaan hier dagbestedingsactiviteiten aanbieden voor minimaal 5 jaar. Het gaat dan om ongeveer 60 cliënten.” Om de activiteiten te kunnen aanbieden, moet het pand worden verbouwd. Het gaat dan om het aanpakken van de klimaatbeheersing en het vernieuwen van de lift.

“Nu kunnen cliënten van Daelzicht niet zelfstandig met de lift en dat is niet handig”, zegt Rutten. De gemeente blijft eigenaar van het gebouw. Rendiz zal De Ringoven blijven exploiteren met een horecafunctie, zoals dat nu het geval is. “Het is een prachtig pand, dat cultureel erfgoed is. We gaan een krediet vragen om inpandig te verbouwen. Het gaat om een bedrag van 375.000 euro”, vult wethouder Anget Mestrom aan.

Verder heeft Daelzicht de wens uitgesproken om op termijn twintig tot dertig bewoners rondom de Ringoven te huisvesten. Het gaat dan om nieuwbouw en centralisatie van woningen. Mestrom: “Het meest logische is om woningen in het Ringovenpark te bouwen. Daar liggen percelen. Er lopen gesprekken met Ontwikkelbedrijf Jongen en Wonen Limburg om dit mogelijk te maken.” Met dat in het vooruitzicht heeft Daelzicht de intentie om de huur van de Ringoven voor twintig jaar aan te gaan.
d507e4a084b0f182940df54612f18ccf

Lees ook

sleutel huis bouwen

Beesel verruimt starterslening: meer kansen voor eerste huizenkopers

Starters op de woningmarkt in Beesel krijgen meer mogelijkheden om een eerste koopwoning te kopen. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de maximale koopsom voor de starterslening te verhogen van 280.000 euro naar 345.000 euro. Daardoor komen meer woningen binnen de regeling en kunnen meer starters gebruikmaken van de lening.

in t niet

Rust en natuur: steeds meer campings kiezen voor volwassenen

Campings waar kinderen niet welkom zijn, komen steeds vaker voor. In Limburg richten verschillende campings zich uitsluitend op volwassenen die tijdens hun vakantie op zoek zijn naar rust en natuur.

pro-fQCR0UZL

Politie onderschept hennep tussen postpakketten in Baarlo

De politie heeft in Baarlo een partij van 14 kilogram hennep aangetroffen tussen postpakketten.

foto val met 3 hoornaars

Meer dan 800 koninginnen gevangen: vangactie Aziatische hoornaar succesvol

De vangactie tegen de Aziatische hoornaar heeft dit voorjaar naar schatting ruim 800 gevangen koninginnen opgeleverd in de gemeente Peel en Maas. Daarmee is een belangrijke stap gezet in de bestrijding van de invasieve exoot. Nu de vangperiode voorbij is, vragen de initiatiefnemers inwoners om hun vallen weer in te leveren.

image1

Meijelse Imke Claessens schittert met Jong Oranje en bereikt kwartfinales

Na de zware wedstrijd tegen Spanje liet Jong Oranje een uitstekende reactie zien in het duel met Tsjechië op het WK waterpolo voor meisjes onder de 16 jaar. In het buitenbad was Nederland vanaf het eerste fluitsignaal de bovenliggende partij. Alle speelsters kregen speeltijd en Oranje boekte een overtuigende 25-4 overwinning.

College-1024x810

VLP wil duidelijkheid over kosten vierde wethouder in Beesel

De VLP-fractie in de gemeenteraad van Beesel wil inzicht in de financiële gevolgen van de uitbreiding van het college van burgemeester en wethouders. De partij heeft hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college en vraagt om een volledig overzicht van de extra kosten die samenhangen met de uitbreiding van drie naar vier wethouders.