Iedereen telt mee en doet mee, dat is een mooi streven en binnen Peel en Maas zijn we goed op weg. PvdA/GroenLinks stimuleert projecten en staat achter initiatieven waarbij iedereen een kans krijgt om mee te doen binnen de eigen mogelijkheden. We staan solidair met anderen die om welke reden dan ook hulp nodig hebben.
Meedoen en mee kúnnen doen is goed voor iedereen, voor je zelfbeeld, je eigenwaarde en gezien worden bij wat je doet.
Hal 9 is een mooi voorbeeld van een project binnen Peel en Maas waar alle inwoners van Peel en Maas terecht kunnen wanneer dit nodig is. Niet iedereen kan zelfstandig en zonder hulp aan de slag. In Hal 9 kunnen mensen elkaar ontmoeten, zich ontwikkelen of oriënteren op verschillende beroepen. Zichzelf zijn op een veilige plek.
Daarnaast is het goed om dezelfde kansen en mogelijkheden te hebben/krijgen, of het nu om scholing, een woning, werk of inkomen gaat. Voor iedereen zou dit mogelijk moeten zijn.
PvdA/GroenLinks zet zich dan ook in om betaalbare woningen te bouwen voor iedereen. Initiatieven van de gemeente waarbij sociale huur en goedkopere koopwoningen gebouwd worden of projecten waarbij mensen voor elkaar en mét elkaar willen wonen en zorgen, steunen we van ganser harte.
Zoals Tiny Kepegchel waarbij een groep enthousiaste mensen bij elkaar zijn gaan wonen in 11 Tiny Houses en een gemeenschappelijk gebouw. Samen wonen, leven en werken ze hier samen maar toch apart! Deze woonvorm draagt ook nog eens bij aan duurzaamheid aangezien de Tiny Houses off Grid, zonder elektriciteitsaansluiting zijn gebouwd, met opvang en hergebruik van regenwater. Een grote tuin met fruitbomen en een moestuin maken het geheel compleet.
Ook het wooncomplex Veersepad in Kessel is een mooi voorbeeld van iedereen telt mee of je nu jong of oud bent. Deze woonvorm zorgt ervoor dat mensen samen wonen en leven, samen voor elkaar zorgen. Het mes snijdt aan twee kanten, want tevens zorgt dit voor de broodnodige doorstroming op de woningmarkt.
Iedereen kán meedoen als er maar mogelijkheden geboden worden. Peel en Maas biedt die mogelijkheden of het nu gaat om werk, uitkering of bijstand, zorg of ondersteuning, bouwen en wonen.
PvdA/GroenLinks zal zich blijven inzetten om de regelingen die er zijn te behouden of te verbeteren zodat iedereen een plek heeft in de samenleving, meetelt en meedoet.
Ellen Hoogenboom
Burgerraadslid PvdA/GroenLinks
Omroep P&M plaatst columns van de politieke partijen. Deze column is ingezonden door PvdA/GroenLinks.