De Dag van het Nationaal Park wordt gevierd op zondag 24 mei.
Om de soortenrijkdom van Nationaal Park De Peel met eigen ogen te ervaren kunnen gezinnen met kinderen op zondag 24 mei op een sPeelse Beleeftocht. Deelnemers gaan onder andere op zoek naar water- en bodemdiertjes en doen mee aan een veenmoswedstrijd.
De activiteit is gratis en tussen 10.00 en 14.00 uur te starten vanaf Buitencentrum De Pelen. Hier halen deelnemers een routekaartje op bij de informatiebalie.
Samen vieren en samen ontdekken
Wie met aandacht de natuur in gaat, ontdekt al snel iets om bij stil te staan. In de nationale parken is die ontdekkingsreis op haar mooist. Hier vind je de grote diversiteit aan natuur die Nederland rijk is. Zeker in Nationaal Park De Peel en de omliggende Peelgemeenten: Nederweert, Peel en Maas, Horst aan de Maas, Venray, Gemert-Bakel, Deurne, Asten en Someren.
Alle nationale parken in ons land organiseren de Nationale Parken Soorten Challenge: Een grootschalige zoektocht voor wie benieuwd is naar wat er groeit, bloeit, kruipt en rondvliegt.
In alle Nederlandse nationale parken kun je nog t/m 31 mei soorten ontdekken en vastleggen. Samen eropuit of zelf op pad met een loep, verrekijker of met behulp van je smartphone – iedere manier van ontdekken is welkom. De waarnemingen tellen mee voor de Nationale Parken Soorten Challenge als ze worden doorgegeven via de app ObsIdentify of Waarneming.nl
Dag van het Nationaal Park
Het eerste Nationale Park in Europa werd op 24 mei 1909 in Zweden ingesteld. Naar aanleiding hiervan vieren de nationale parken van Europa jaarlijks de Dag van het Nationaal Park op deze dag.