Dames 1 van VC Olympia, Heren B van BEVO HC en Dames 1 van VV Baarlo zijn genomineerd in de categorie Sportploeg van het Jaar bij het Sportgala Peel en Maas. De teams kenden een succesvol 2025 met kampioenschappen, promoties en sterke bekerprestaties.
Dames 1 VC Olympia
Het eerste damesteam van VC Olympia beleefde een bijzonder seizoen. Onder leiding van coaches Bjorn Lommen en Christian Meulendijk werd het team kampioen in de tweede divisie, waarmee promotie naar de eerste divisie werd afgedwongen.
Ook op dat hogere niveau bleef het team verrassen. Aan het einde van het jaar stond Olympia op een knappe tweede plaats, goed voor het spelen van promotiewedstrijden. Daarnaast bereikte het team de derde ronde van de nationale beker. Voor de club, die dit jaar het 75-jarig bestaan viert, vormt de nominatie een mooie bekroning.
Heren B BEVO HC
Het B-team van BEVO HC kroonde zich in 2025 op indrukwekkende wijze tot ongeslagen Nederlands kampioen in de jeugddivisie B. Het jonge team trainde intensief, vaak samen met de A-jeugd, en spelers sloten regelmatig aan bij die oudere lichting.
Die aanpak zorgde voor extra ontwikkeling en versterking binnen de selectie. Volgens de club maakt juist de manier van opleiden en begeleiden het verschil. Bij BEVO ligt de nadruk op het opleiden van jeugdspelers richting topsportniveau.
Dames 1 VV Baarlo
Dames 1 van VV Baarlo schreef historie door promotie naar de tweede klasse veilig te stellen. In de nacompetitie werd met 3-0 gewonnen van VV Trias uit Winterswijk, waarmee promotie een feit was. Het is de eerste keer dat het eerste vrouwenteam van de club op dit niveau uitkomt.
Daarnaast bereikte het team in 2025 de halve finale van het bekertoernooi. Bij het ingaan van de winterstop stond Baarlo op een verdienstelijke derde plaats in de competitie. Daarmee behoort het team tot de zeven hoogst geklasseerde vrouwenteams van Limburg.
De winnaars van het Sportgala dingen mee om het winnen van de gemeentelijke sporttrofee. Op 10 april vindt het gala plaats en worden de winnaars bekend.