Panningen, Netherlands
Terug

Dorpsontmoeting Grashoek viert jubileum met feestweek en bijzondere bustour

f0165b3d61f58f328e13699871f97968

Dorpsontmoeting De Vlashof in Grashoek bestaat 20 jaar. Dat werd in het dorp gevierd met een feestweek vol activiteiten. Een van de hoogtepunten was een bijzondere sightseeing-tour door Grashoek op vrijdag.

 | Aangepast op
Harmonicabus
In een oude harmonicabus werden deelnemers en vrijwilligers meegenomen langs historische plekken in het dorp. Gids Henk Steeghs van de Historische Werkgroep Grashoek vertelde onderweg boeiende verhalen over de geschiedenis van Grashoek, van de Romeinse tijd tot nu.

Voorzitter Toos Manders blikte trots terug op de tour. “We hebben iemand in het dorp die een grote bus heeft. Daar hebben we iedereen in gepropt,” lacht ze. “Onder leiding van Henk zijn we langs plekken gereden waar bijzondere ontdekkingen zijn gedaan.”

‘Mooie rit’
Tijdens de rit van ongeveer een uur werden er af en toe korte stops gemaakt, zodat Henk zijn verhalen kon delen. De sfeer was vrolijk en de deelnemers genoten zichtbaar. Voor veel van hen was de bustour extra bijzonder. “Ik woon op de Houwenberg. Dan is het leuk om te horen dat er onder de school nog Romeinse scherven zijn gevonden,” vertelt een van de deelnemers.

Een andere deelnemer zegt: “Het was een mooie rit. Je ziet heel Grashoek nog eens goed, vooral van bovenaf in de bus.” Weer een andere deelnemer ervaarde hoe saamhorig De Vlashof is, toen ze tijdelijk afwezig was vanwege een blessure. “Toen ik weer terugkwam, ging er een hoera op. Dat was echt geweldig.” Over de hulp die ze kreeg om in de bus te stappen, zegt ze geëmotioneerd: “Dan begin ik te janken. Maar ze trekken me gewoon aan mijn broek omhoog. Echt geweldig.”

Jan Strik is sinds het begin betrokken bij De Vlashof en werd bestuurslid. Binnenkort stopt hij. “Twintig jaar geleden heb ik meegeholpen om dit op te starten in Grashoek. Na deze week geef ik het stokje door aan mijn dochter, die het financiële stuk overneemt,” legt hij uit.

Warm hart voor elkaar
De feestweek bestond niet alleen uit de rondrit. Er was ook een meditatieochtend, een middag met Oud-Hollandse spellen en een toneelvoorstelling. Na de bustour genoten alle deelnemers van een uitgebreide lunch bij Leanzo. Manders is trots: “Als voorzitter is dit een kroon op je werk. Dat we dit al twintig jaar samen doen, is gewoon geweldig. Het is bijzonder dat dit in een klein dorp als Grashoek mogelijk is.”

De Dorpsontmoeting is voor velen in Grashoek inmiddels een tweede thuis geworden. De sfeer, de verbondenheid en de inzet van vrijwilligers maken het tot een plek waar mensen elkaar echt ontmoeten. “Ik vind het super om hier te wonen. En vooral hoe ze de dorpsopvang hier doen, vind ik gewoon bijzonder leuk,” zo verwoordt een van de deelnemers treffend.

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.