Panningen, Netherlands
Terug

Expositie over 80-jarige bevrijding van Meijel bij Heemkundevereniging Medelo

31df3c92e9f91d9bfaaf966a3291cdde

Heemkundevereniging Medelo opent zondag in Truijenhof een foto-expositie ter ere van de 80-jarige bevrijding van Meijel. De expositie bevat een uitgebreide fotopresentatie met veelal nooit eerder vertoonde beelden uit de Tweede Wereldoorlog.

Eric Reijnders |  | Aangepast op
Een aantal foto's van de Duitse aanwezigheid op de Heldensedijk, genomen direct na de inval op 10 mei 1940, zijn voor het eerst te zien. Daarnaast worden er foto's getoond van de Duitse bezetting bij de Bosrand.

Noordervaart
Wim Basten is een van de samenstellers van de tentoonstelling. "We willen nog één keer alles laten zien. We hebben veel foto's rondom de mobilisatie, oorlog en bevrijding met wederopbouw."

Vanwege de bijzondere ligging van Meijel, had het dorp het zwaar te verduren tijdens de Tweede Wereldoorlog. "Meijel lag heel strategisch. Het was niet makkelijk om via de kanalen en de Noordervaart te komen. We dachten dat er niemand binnen zou komen, maar daarom is er in Meijel ook zwaar gevochten."

Hoewel hij jong was tijdens de oorlog, draagt hij nog steeds herinneringen met zich mee van die ingrijpende tijd. "Toen we terugkwamen in Meijel. De kerk was opgeblazen. Dat heeft een grote impact gemaakt."

Korte films
De expositie biedt meer dan alleen foto's. Er zijn ook tal van authentieke objecten uit de oorlogsjaren te bewonderen, wat een tastbare verbinding met het verleden vormt. Deze voorwerpen, samen met de beelden, schetsen een uniek beeld van de zware tijd die Meijel tijdens de oorlog doormaakte.

Naast de foto's en objecten worden er ook korte films vertoond die dieper ingaan op de gebeurtenissen van de Tweede Wereldoorlog. "Ik denk dat mensen het heel fijn vinden om te zien hoe het toen was. Je ziet het nu weer overal over de hele wereld. Het gebeurt nog iedere dag," besluit Wim Basten.
https://www.youtube.com/embed/DfegDGHIp3g?si=gOdaZhJkMs4p2MTe

Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

Onweer bliksem stock

Weeralarm

Code oranje afgegeven, derde dag Jeugdvierdaagse Peel en Maas afgelast

De organisatie van de Jeugdvierdaagse Peel en Maas heeft vanwege de hitte besloten om de derde dag van het wandelevenement af te gelasten. De wandelingen gaan vrijdag niet door vanwege het weeralarm dat het KNMI heeft afgegeven.

Trompet stock

Joekskapel De Rebellerie stopt per direct vanwege te weinig aanwas

De Panningse joekskapel De Rebellerie stopt per direct met optreden. Dat heeft de muziekgroep bevestigd aan Omroep P&M. Er is te weinig aanwas van nieuwe leden, terwijl de huidige leden op leeftijd zijn.

huis van de gemeente

Peel en Maas sluit 2025 af met positief resultaat van ruim 6 miljoen euro

De gemeente Peel en Maas heeft het kalenderjaar 2025 afgesloten met een positief financieel resultaat van ruim 6 miljoen euro. Dat blijkt uit de Jaarstukken 2025.

Woningbouw

Gemeente wil 4 miljoen euro voor snellere woningbouw en meer personeel

De gemeente Peel en Maas wil extra geld en personeel inzetten om de bouw van nieuwe woningen te versnellen. Het voorstel is om 4 miljoen euro te reserveren voor de komende jaren, waarvan 500.000 euro voor dit kalenderjaar. Met het plan wil de gemeente ervoor zorgen dat de woningbouwplannen beter en sneller uitgevoerd kunnen worden.

rob wanten 2

Oud-wethouder Rob Wanten stopt na ruim vier maanden bij gemeente Horst aan de Maas

Rob Wanten, voormalig wethouder van Peel en Maas, stopt na ruim vier maanden als adjunct-directeur van buurgemeente Horst aan de Maas.