Panningen, Netherlands

Fractie VLP stelt vragen over gewenste uitbreiding Burgerbos

Het Burgerbos in Reuver wil graag uitbreiden, maar wacht al lange tijd op een reactie van de gemeente. Dat schrijft de VLP-fractie, die onlangs op bezoek ging bij het bosproject, in een brief aan het college.
Youri Buis | 11 april 2025 17:26 | Aangepast op 11 april 2025 17:26
Groter stuk grond
Tijdens het bezoek op 22 maart kregen de raadsleden een rondleiding en spraken ze met de stichting over de toekomstplannen. De vrijwilligers van het Burgerbos vertelden dat hun huidige terrein bijna helemaal vol is geplant. Daarom is er dringend behoefte aan een groter stuk grond, zodat er de komende jaren weer bomen geplant kunnen worden.

Vrijgekomen perceel
De stichting achter het Burgerbos diende enige tijd geleden een verzoek bij de gemeente in om een stuk grond naast het huidige bos in bruikleen te krijgen. Volgens de VLP is dat perceel inmiddels vrijgekomen en eigendom van de gemeente. Toch heeft de stichting nog geen reactie ontvangen.

Vragen aan college
VLP stelt daarom nu vragen aan het gemeentebestuur. De partij wil weten of de gemeente op de hoogte is van het verzoek, waarom er nog geen reactie is gegeven en of de gemeente bereid is het stuk grond aan de stichting in bruikleen te geven. Ook wil de VLP weten of er misschien andere plannen zijn met het perceel.

Zowel het Burgerbos als de VLP hopen snel duidelijkheid te krijgen. Het onderwerp staat op de agenda voor de collegevergadering op 15 april.

Lees meer over:

Burgerbos|Reuver|VLP|

Lees ook

Iconische klok op rotonde in Reuver krijgt nieuwe bestemming

De opvallende klok op de rotonde in Reuver, al 25 jaar een herkenningspunt in het dorp, krijgt een n...

VLP presenteert verkiezingsprogramma: financiële zelfstandigheid en sterke kernen

De VLP heeft als eeste partij in Beesel haar verkiezingsprogramma voor de periode 2026–2030 gepresen...

Oude carnavalstraditie wordt hersteld

Op 21 november wordt een oude grensoverschrijdende carnavals­traditie nieuw leven ingeblazen. De car...

Burgerbos Reuver groeit met negentien bomen en tijdcapsule vol toekomstwensen

Het Burgerbos in Reuver is weer een stukje groter geworden. Tijdens de dertiende plantdag van de Sti...

VLP en Beeselse Lijst willen meer onderbouwing bij investering sporthal

Tijdens de begrotingsvergadering hebben de VLP en de Beeselse Lijst kritiek geuit op het voorstel va...

Liedjesaovend Windjbuujels gewonnen door Linsse vlaetjes

De Linsse vlaetjes hebben zaterdag de liedjesavond gewonnen van de Windjbuujels uit Reuver. Er waren...