Panningen, Netherlands
Terug

Geen winst E-waste Race voor scholen in Peel en Maas

1503633eae8b5e4e8a818e40e6e36b84.jpg

Basisscholen uit Peel en Maas hebben de E-waste Race in de regio niet gewonnen. BS de Meent uit Leunen behaalde de meeste punten (2.348) en pakt daarmee de wist. Uit Peel en Maas deden BS de Diamant, KC Leef en OKC de Wereld mee.

 | Aangepast op
Tweede plek voor De Diamant
De drie basisscholen zaten samen met scholen uit de gemeenten Venray en Horst aan de Maas in een cluster. In totaal deden negen scholen mee en werden samen 11.237 apparaten ingezameld.

BS de Diamant eindigt met 1.890 punten op de tweede plek, waar de Baarlose school vorig jaar nog de E-waste Race won. Voor KC Leef is een vierde plek (1.007 punten) weggelegd en OKC de Wereld eindigt als laatste met 99 punten.

Elektronisch afval
Het doel van de E-waste Race is om kinderen bewust te maken van elektronisch afval. Elk jaar gaan leerlingen in wedstrijdvorm de strijd aan met andere basisscholen. De school die aan het einde van de rit de meeste apparaten heeft opgehaald, gaat er met de winst vandoor.

Er konden punten worden verdiend door elektronische apparaten te recyclen, maar ook door bijvoorbeeld filmpjes te maken en in de media te komen. Inwoners konden de leerlingen hierbij helpen. Voor de winnende school staat een schoolreisje op het programma.

Lees ook

Dauwtrappen.jpg

Agenda

Dauwtrappen met Hemelvaart in De Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert op Hemelvaartsdag traditiegetrouw een Dauwtrapwandeling in Nationaal Park De Groote Peel.

15-4Brandnetel.jpg

Agenda

Kruidenwandeling door de Groote Peel

Staatsbosbeheer organiseert een Kruidenwandeling door de Groote Peel.

Dodenherdenking Beesel.png

Dodenherdenking Beesel verbindt met Brüggen: burgemeester Johnen aanwezig

Tijdens de dodenherdenking in Beesel stond dit jaar niet alleen het lokale oorlogsverhaal centraal, maar klonken ook indringende persoonlijke reflecties op het belang van herdenken. Bij het graf van Flight Sergeant Henry Hiscox, die in juli 1944 om het leven kwam na de crash van zijn Lancaster-bommenwerper, werd stilgestaan bij zowel het verleden als de actualiteit.

Jan Nabben.png

Terug in de tijd bij Jan Nabben: bijzonder museum in Maasbree houdt historie levend

Wie een stap terug wil zetten in de tijd, hoeft niet ver te zoeken. Aan de Lange Heide in Maasbree bevindt zich het bijzondere museum van Jan Nabben.

Vredesvuur 5 mei.png

Vader en dochter halen samen vredesvuur op: ‘Dit maakt het extra bijzonder’

Voor het eerst deden Hans Peeters en zijn dochter Vera samen mee aan een bijzondere traditie: het ophalen van het vredesvuur in Wageningen. In de nacht van 4 op 5 mei vertrokken zij, samen met andere lopers, om het vuur naar Peel en Maas te brengen. Een symbool van vrijheid dat ieder jaar opnieuw wordt doorgegeven.

oorlogsgraven duitsland.png

Nederlandse oorlogsslachtoffers én Heldenaar herdacht in Düsseldorf

Ook over de grens wordt er op 4 mei stilgestaan bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. In Düsseldorf gebeurde dat op de begraafplaats Friedhof Stoffeln Ohlsdorf, dat het grootste Nederlandse ereveld in Duitsland herbergt. Eén van de 1.230 Nederlandse oorlogsslachtoffers die hier begraven zijn, is Mathieu ‘Jeu’ Dorssers uit Helden.