Panningen, Netherlands

Gehandicaptenplatform en wethouder verdeeld over verkeersmaatregelen Reuver

De verkeersveiligheid in het centrum van Reuver blijft een heet hangijzer. Het gemeentelijk gehandicaptenplatform, vertegenwoordigd door Ben Hackert, dringt al lange tijd aan op de aanleg van zebrapaden. Volgens Hackert is dit essentieel voor mensen met een beperking en ouderen. Wethouder Marcel Roelofs ziet echter geen noodzaak voor zebrapaden in de huidige shared space-zone, waar verschillende verkeersgebruikers de ruimte delen.
De redactie | 5 december 2024 09:06 | Aangepast op 5 december 2024 09:06
Hackert benadrukt de risico’s van de huidige inrichting: "We hebben duizend handtekeningen verzameld, vooral van mensen met een beperking en ouderen. Het rapport van het ministerie van Infrastructuur en Milieu laat zien dat zebrapaden juist bijdragen aan de veiligheid in zones zoals deze. Toch blijven onze voorstellen afgewezen." Vooral de drukke oversteek bij de Luxor en de Pastor Frankelaan is volgens Hackert problematisch. Hij vindt het zorgelijk dat de gemeente de noodzaak van zebrapaden niet erkent: "Een zebrapad zorgt ervoor dat minder snelle voetgangers zich veiliger voelen en stimuleert automobilisten om rekening met hen te houden."

Proef
Wethouder Roelofs wijst op een eerder uitgevoerde proef, waarin gebruikers positief verrast waren over de werking van de shared space: "Tijdens een test met het platform, waarbij ook de burgemeester aanwezig was, bleek dat verkeersgebruikers goed reageren. Mensen stoppen vaak vanzelf voor voetgangers, waardoor de veiligheid niet in het geding is."

Onwenselijk
Toch worden er enkele aanpassingen gedaan. Bij de Kloostertuin komt een zebrapad, en obstakels zoals reclameborden en struiken worden weggehaald bij andere oversteekpunten. Roelofs: "Dit zijn realistische maatregelen die passen binnen de filosofie van de shared space. Zebrapaden zoals voorgesteld door het gehandicaptenplatform, bijvoorbeeld bij de Luxor, zijn volgens de politie onwenselijk."

Petitie
Het gehandicaptenplatform is teleurgesteld over de beperkte maatregelen en wil doorgaan met hun strijd. Hackert: "We zullen volgend jaar opnieuw onze petitie indienen bij de gemeenteraad. Uiteindelijk is de raad de baas, en wij hopen dat zij wél oog hebben voor de problemen."

Lees meer over:

Verkeersmaatregelen|Reuver|

Lees ook

Kegelen bij Bosdael in Reuver zorgt voor verbinding

In de hal van het gebouw Domus wordt wekelijks een activiteit georganiseerd. Deelnemers komen samen ...

Voorkeur college voor nieuwbouw gemeenschapshuis De Schakel

De gemeente Beesel heeft geconcludeerd dat nieuwbouw de meest aantrekkelijke optie is voor de toekom...

Dwangsom voor Reuvernaar vanwege drugsbezit

De gemeente Beesel heeft een dwangsom opgelegd aan een inwoner van Reuver, nadat hij in september 20...

Ondernemers Reuver akkoord met bedrijveninvesteringszone

Er komt in Beesel definitief een bedrijveninvesteringszone. Nu een meerderheid van de ondernemers vo...

Nieuwe afvalinzamelaar in gemeente Beesel, deel Reuver in wachtstand

De gemeente Beesel krijgt met RD Maasland een nieuwe afvalinzamelaar. Vanwege de overgangsperiode zi...

Rijkswaterstaat werkt aan ecologisch herstel Maas bij De Weerd-Reuver

Rijkswaterstaat heeft een plan gepresenteerd voor het verlengen en verbreden van een kwelgeul in het...