De gemeente Beesel gaat op korte termijn extra handhaven op parkeeroverlast rond OJBS de Triolier in Reuver. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van de fractie VLP over verkeersonveilige situaties bij de school.
Volgens de gemeente is het probleem niet eerder nadrukkelijk naar voren gekomen tijdens reguliere overleggen met scholen. Inmiddels hebben signalen van omwonenden en een overleg begin maart duidelijk gemaakt dat er sprake is van foutparkeren en toenemende verkeersdrukte rond de school, vooral tijdens begin- en eindtijden.
Meer controles en gesprek
Boa’s gaan de komende periode vaker controleren en waar nodig handhaven. Daarnaast gaat de gemeente op korte termijn in gesprek met de directie van De Triolier om samen naar oplossingen te zoeken. Daarbij wordt ook gekeken naar het gedrag van ouders. De school zal worden gevraagd om ouders op te roepen hun kinderen vaker lopend of met de fiets naar school te brengen.
Ook het parkeergedrag van het onderwijzend personeel wordt meegenomen. De gemeente wil eerst bekijken of daar verbeteringen mogelijk zijn, voordat eventueel extra parkeerplaatsen worden aangelegd.
Zorgen over tweede noodlokaal
De vragen van de VLP gingen ook over de komst van een tweede noodlokaal bij de school. De gemeenteraad besloot eind februari om hiervoor een budget van 158.000 euro beschikbaar te stellen.
Het schoolbestuur is verantwoordelijk voor de communicatie met omwonenden. Inmiddels heeft er begin maart al een overleg plaatsgevonden met buurtbewoners, waarbij zorgen zijn geuit over overlast en de groei van de school. Alle omwonenden ontvangen nog een brief en later volgt mogelijk een tweede informatiebijeenkomst.