Motie
In een motie van PvdA/GroenLinks en D66 werd het college opgeroepen om op zoek te gaan naar flexibele woningen die geschikt zijn voor verschillende doelgroepen waaronder vooral minderjarige asielzoekers. Hierover zou de gemeente in gesprek moeten gaan met het Nidos en COA. Ook wilden de partijen dat het college in gesprek zou gaan met de kernen waar de flexibele woningen zouden worden gerealiseerd. De motie werd uiteindelijk verworpen. Alleen D66, PvdA/GroenLinks en vier leden van Lokaal Peel en Maas stemden voor.
Onderzoeken
De gemeente gaat wel onderzoeken welke locaties geschikt zijn voor noodopvang van asielzoekers, wanneer de gemeenten verplicht worden om crisisnoodopvang te bieden. Een wet van het kabinet zou de gemeenten daar volgend jaar tot verplichten.
Opvang
Er worden momenteel 300 vluchtelingen uit Oekraïne opgevangen en 33 statushouders. Voor nog eens 53 moet nog een plek gevonden worden. Volgens de wethouder voldoet de regio aan wat er gevraagd wordt. De gemeenteraad sprak dinsdagavond over het thema.