Vitaliteitsmakelaar Anouk Peeters van Negen.
Omroep P&MInwoners van Peel en Maas die meer willen bewegen, sporten of nieuwe mensen willen ontmoeten, kunnen gratis hulp krijgen van een vitaliteitsmakelaar. De gemeente Peel en Maas biedt deze ondersteuning aan via welzijnsorganisatie Negen.
Persoonlijke begeleiding
Vitaliteitsmakelaar Anouk Peeters helpt inwoners bij het vinden van een activiteit, vereniging of ontmoetingsplek die past bij hun wensen en mogelijkheden. De ondersteuning is bedoeld voor iedereen die actiever, socialer of gezonder wil leven. Dat kan gaan om jongeren, volwassenen, ouderen of ouders die een passende activiteit zoeken voor hun kind.
De begeleiding begint met een persoonlijk gesprek. Daarna wordt samen gezocht naar een passende activiteit in de eigen omgeving, zoals een sportvereniging, wandelgroep of ontmoetingsactiviteit.
“Veel mensen willen graag iets ondernemen, maar vinden het lastig om de eerste stap te zetten of weten niet welke mogelijkheden er zijn,” vertelt Peeters. “Door samen te kijken naar wat iemand leuk vindt en wat haalbaar voelt, vinden we vaak een activiteit waar iemand zich prettig bij voelt. Soms helpt het al enorm als iemand even meedenkt of de weg wijst.”
Hulp bij drempels
De vitaliteitsmakelaar kijkt ook naar eventuele belemmeringen die deelname moeilijk maken. Zo kan zij helpen bij een eerste kennismaking met een vereniging of meedenken over financiële regelingen die deelname mogelijk maken.
Volgens Peeters willen veel mensen graag iets ondernemen, maar weten zij niet goed waar ze moeten beginnen. Door samen naar de mogelijkheden te kijken, wordt de stap naar een passende activiteit kleiner.
De ondersteuning is gratis en vrijblijvend voor alle inwoners van Peel en Maas. Meer informatie is te vinden op de website van Negen of via de vitaliteitsmakelaar.