Panningen, Netherlands
Terug

Grootste gedeelte peuters in Beesel en Peel en Maas wordt volledig gevaccineerd

348c06fbb1f0aa4167313ead15a4511b

Ongeveer negen op de tien peuters zijn volledig gevaccineerd in de gemeenten Beesel en Peel en Maas volgens het Rijksvaccinatieprogramma. Peel en Maas staat zelfs tweede van Limburg als het gaat over het aantal gevaccineerde peuters.

 | Aangepast op



Rijksvaccinatieprogramma
In de eerste twee jaar van een kind worden er elf vaccins aangeboden. Zo krijgen de baby’s na zes tot negen weken twee prikken. De volgende prikken volgen bij drie, vijf, twaalf en veertien maanden. Peuters worden daarmee beschermd tegen ziektes als kinkhoest, hepatitis B, pneumokokken, bof, mazelen en rodehond.

Peel en Maas
In Peel en Maas zijn 94 procent van de peuters volledig gevaccineerd. Daarentegen hebben twee procent van de peuters geen enkel vaccin ontvangen. Zo blijft aanwezigheid vooral uit bij de DKTP-prik. Die prik werkt tegen difterie, kinkhoest, tetanus en polio. Ook de vaccinatie tegen de Hib-bacterie wordt relatief weinig gezet.

Beesel
In Beesel ligt het aantal gevaccineerden lager. Zo is 87 procent van de peuters volledig gevaccineerd, tegenover negen procent die geen enkele prik heeft ontvangen. Er zijn vooral weinig peuters bij een prik voor hepatitis B.

Lees meer over:

|