Panningen, Netherlands
Terug

Het Bouwens en de Bibliotheek Maas en Peel bekrachtigen samenwerking

05f22e95f87bf26ff7801e227bceb669.jpg

Het Bouwens en de Bibliotheek Maas en Peel hebben hun samenwerking officieel bekrachtigd. Vanaf dit jaar trekken beide organisaties namelijk intensief samen op rondom lezen, taal en mediawijsheid.

 | Aangepast op
De samenwerking richt zich niet alleen op leesbevordering, maar ook op mediawijsheid en informatievaardigheden. Met deze samenwerking willen het Bouwens en de bibliotheek bijdragen aan een sterke leescultuur en leerlingen helpen om zich bewust, kritisch en creatief te ontwikkelen in de digitale wereld.

Tips
Lees- en mediaconsulent Romy Eijkelenberg van de bibliotheek vervult hierin een belangrijke rol: “Ik ondersteun en adviseer zowel leerlingen als docenten. Dat doe ik met boekentips, maar ook door mee te denken over hoe lezen een vaste plek kan krijgen binnen het voortgezet onderwijs,” vertelt Romy. “We weten dat veel scholieren in het voortgezet onderwijs lezen minder leuk gaan vinden en het soms als een ‘moetje’ ervaren. Samen willen we daar verandering in brengen door lezen weer aantrekkelijk en betekenisvol te maken.”

Marc Demandt, rector van het Bouwens, vult aan: “Dankzij deze samenwerking kunnen we onze jeugd nóg meer stimuleren en uitdagen om met plezier te gaan lezen!”

“Het is mooi om te zien dat we als bieb nu intensief samenwerken met het basisonderwijs, de kinderopvang, de consultatiebureaus én nu dus ook met alle drie de scholen in het voortgezet onderwijs binnen ons werkgebied.” vertelt Romy. “Hiermee zetten we grote stappen op het gebied van leesbevordering én -plezier voor kinderen van 0 tot 18 jaar!”

Lees ook

john timmermans.png

Verkiezingen

John Timmermans over verkiezingen in Peel en Maas: ‘Het blijft altijd spannend’

Met de gemeenteraadsverkiezingen in aantocht maken lokale politici zich op voor de laatste dagen campagne. Voor John Timmermans, nummer twee op de lijst van het CDA in Peel en Maas, is het niet de eerste keer dat hij verkiezingskoorts ervaart. Sinds 1994 staat hij al op de kieslijst.

mathijs stocks.jpg

Samen Verder wil groeien en meebesturen in Beesel

Mathijs Stocks, lijsttrekker van de lokale partij Samen Verder, kijkt met vertrouwen naar de komende gemeenteraadsverkiezingen in Beesel. “Ik ben goed ontvangen en merk dat er prettig samengewerkt wordt tussen coalitie en oppositie,” zegt Stocks. “We hebben flinke ambities en willen actief meebesturen.”

Schermafbeelding 2026-03-10 150726.png

Wat willen partijen met werk, ondernemen en belastingen?

Werken, ondernemen en lokale belastingen spelen een belangrijke rol in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen. Politieke partijen in Peel en Maas hebben verschillende ideeën over hoe de lokale economie zich moet ontwikkelen en welke rol de gemeente daarbij heeft.

FotoSverre.jpg

Bevo HC haalt linkerhoek Sverre Jansen naar Panningen

HUMBY BEVO HC heeft zich voor komend seizoen versterkt met de komst van Sverre Jansen. De 19-jarige linkerhoekspeler komt over van HV Tachos en geldt als een van de talentvolle spelers uit de Brabantse handbalopleiding.

1766410804212.jpg

Column: ‘Jong en CDA? Jazeker!’

Toen ik afgelopen zomer binnen mijn familie- en vriendenkring vertelde dat ik vastberaden was om voor CDA Peel en Maas de gemeenteraad in te gaan, werd ik in eerste instantie verbaasd aangekeken. Ik kreeg consequent dezelfde twee vragen: “Waarom de gemeenteraad?” en “Waarom het CDA?”. Ik kan mij voorstellen dat meerdere lezers deze vraag hebben. Laat ik ze alle twee toelichten.

Weekend.jpg

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.