Panningen, Netherlands
Terug

Huisarts in Panningen brengt eerste boeken uit

e8357b9d94b6b98e0d497ed8c0aca757

Nic Magis, in het dagelijks leven werkzaam als huisarts in het Pantaleon in Panningen, heeft zijn debuut gemaakt als schrijver. Deze maand bracht hij zijn tweeluik ‘Beloftes van gisteren – Zaailied & Oogstfeest’ uit. Magis vertelt erover in Studio P&M.

 | Aangepast op
Droom waarmaken
Enkele jaren geleden was het nog een droom voor Nic Magis, een eigen roman schrijven. Tijdens de coronaperiode is hij die droom gaan waarmaken. Nadat hij in die periode zijn eerste boek voltooide, werkte hij meteen verder aan een tweede deel. Op 5 oktober werden ze gelanceerd als fictief tweeluik, met als titel ‘Beloftes van gisteren – Zaailied & Oogstfeest’.

Twee delen
De fantasy-boeken spelen zich af in een alternatief middeleeuws Nederland waar ‘het bovennatuurlijke’ heerst, legt Magis uit. “Onze geschiedenis heeft een heel andere koers gevaren door de dealtjes die mensen met dat bovennatuurlijke sluiten.”

Hij schreef zijn boeken eigenlijk als één doorlopend verhaal, maar vanwege de lengte besloot hij het op te splitsen in twee delen: ‘Zaailied’ en ‘Oogstfeest’. In het eerste deel worden het begin van de verschillende legendes en de bovennatuurlijke beloftes geïntroduceerd. Het tweede deel draait om de oogst. “Dan zie je pas welke consequenties dingen hebben die door de tijd heen gebeuren.”

Mysterieus
Oorspronkelijk was het verhaal bedoeld als kinderboek, geïnspireerd door zijn neefje met een spraakgebrek. Met het boek wilde hij zijn neefje een hart onder de riem steken. Tijdens het schrijven ontdekte Magis dat het verhaal meer in zich had. “In het tempo waarin zo’n verhaal gaat, zijn mijn kinderen op het moment dat ze de papieren in handen krijgen al lang dat niveau ontgroeid. Toen dacht ik: ik ga er gewoon echt een volwassen verhaal van maken. ‘Game Of Thrones’ van de lage landen, dat idee”, vertelt de schrijver annex huisarts.

Niet alleen het verhaal, maar ook de vormgeving van de boeken is mysterieus te noemen. Op de kaft staat een grote blauwe vos afgebeeld. Hoewel Magis nog niet veel wil prijsgeven over dit personage, speelt het wel een terugkerende rol in het verhaal. “Het leek me ook het meest geschikte personage om lezers binnen te halen en nieuwsgierig te maken”, zegt hij daarover.

Carnaval
De schrijver benadrukt dat hij heeft geprobeerd het verhaal zo authentiek mogelijk te maken, ondanks dat het om fictie gaat. Hij is trots dat de boeken na acht jaar daadwerkelijk voor hem liggen. “Het begon allemaal tijdens carnaval, met een ontmoeting tussen Vincent van Gogh en een piraat”, omschrijft Magis cryptisch. “Ik was Van Gogh en een vriend was verkleed als piraat”, verklaart hij vervolgens. “We raakten aan de praat en vertelde hem over het idee om een kinderboek te schrijven.”

Vriendschap
Na een avondje sparren, verloor Magis zijn vriend uit het oog. Een paar jaar later kwamen ze elkaar weer tegen, notabene in hetzelfde café. “Het was alsof hij naar de wc was geweest en terugkwam: meteen haakte hij in op ons eerste gesprek. Er is een bijzondere vriendschap uit voortgekomen.” Deze vriendschap bleek tevens een waardevolle samenwerking. Iedere maand bespraken ze samen de hoofdstukken van het boek.

Het eindresultaat is te koop bij alle grote en online boekhandels. Magis verwacht niet dat dit zijn laatste verhaal als schrijver is. “Er komt nog veel meer aan.”

Lees ook

23-6IVNAkkerhommel

Agenda

IVN Helden e.o. Presentatie over bijen, wespen en hommels

IVN Helden houdt een presentatie over bijen, wespen en hommels op dinsdag 23 juni om 19.30 uur in het IVN-gebouw, Aan de Koeberg 11 in Helden.

21-6ParkhofSwalmen

Agenda

Open Dag Parkhof Swalmen

Parkhof Swalmen aan de Beeselseweg 6 te Swalmen is weer open op zondag 21 en zondag 28 juni tussen 11.00 en 17.00 uur.

savelbergrun

Savelbergrun viert 25-jarig jubileum met tientallen zijspannen en honderden glimlachen

Het geluid van ronkende motoren galmde zaterdag door Peel en Maas tijdens de 25e editie van de Savelbergrun. Zo'n zeventig zijspannen trokken eropuit met bewoners van Savelberg, terwijl langs de route familieleden, vrijwilligers en inwoners klaarstonden om de deelnemers enthousiast toe te zwaaien.

roy vriens

Roy Vriens Nederlands kampioen op marimba

Roy Vriens uit Meijel heeft zaterdag de titel Nederlands kampioen veroverd tijdens de Nederlandse Kampioenschappen voor Solisten en Kleine Ensembles in Maarheeze. De slagwerker van harmonie Meijel behaalde met zijn marimba-optreden 95 punten en eindigde daarmee als beste in de eerste divisie.

Brandweer ai

Woningbrand aan Bokshout in Baarlo

In een woning aan de Bokshout in Baarlo is zaterdagavond rond 23.00 uur brand uitgebroken. De brandweer werd met spoed gealarmeerd om het vuur te bestrijden. Over de oorzaak van de brand is op dit moment nog niets bekend.

meeuwsi

Na bijna 60 jaar valt doek voor Meeuwis in Meijel

Een begrip in Meijel verdwijnt uit het straatbeeld. Meeuwis Schoenen-Mode-Sport sluit na bijna zestig jaar definitief de deuren. Het familiebedrijf maakte bekend dat op dinsdag 16 juni de opheffingsverkoop van start gaat.