gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Inwoners Grashoek zeggen ‘nee’ tegen windturbines en starten petitie

79d614ded16b633b7cb93bcae76eb5ae

Onder inwoners van Grashoek is er veel weerstand tegen het plan om twee windturbines te realiseren in glastuinbouwgebied Kievit. Daarom zijn direct omwonenden een petitie gestart: ‘Grashoek zegt nee’.

 | Aangepast op
Twee windturbines
De Kievit Tuinbouwvestiging, een groep ondernemers die in het gebied gevestigd is en wil uitbreiden, liet in juni weten dat het de mogelijkheden voor twee windturbines onderzoekt. Deze moeten bijdragen aan de ontwikkeling van het glastuinbouwgebied en zijn niet bedoeld voor derde partijen.

“Met windenergie kunnen we warmtepompen aandrijven, die op hun beurt de kassen verwarmen. Zo werken we hand in hand met de natuur,” zo legde ondernemer Thom van Mullekom uit aan Omroep P&M.

Petitie gestart
Om te peilen wat Grashoek van de plannen vindt, werd woensdag een inloopavond georganiseerd. Daarbij waren zo’n 250 mensen aanwezig. Eerder liet een groep inwoners al van zich horen omdat zij niet achter de komst van de windturbines staan. Zij startten een petitie om duidelijk te maken hoe groot de weerstand is.

Inmiddels is de petitie meer dan 150 keer ondertekend. De inwoners hebben zelf een nieuwe bijeenkomst gepland om zich te laten informeren door experts, zo valt te lezen op de website die zij hebben gelanceerd. “Zorg dat je erbij bent en neem buren, vrienden, familie en bekenden mee! Heel belangrijk om ons goed te laten informeren.”

In beraad
Van Mullekom spreekt van een constructieve avond. Hij heeft de petitie woensdag aangenomen en zegt in een reactie “het een goede zaak te vinden dat bewoners zich laten informeren.”

De ondernemers in Kievit willen alle vragen en zorgen meenemen in de toekomst. “Wij hebben kunnen vertellen waarom ons plan écht anders is en de mensen hebben hun zorgen geuit. Ik hoop dat we iedereen het gevoel hebben kunnen geven dat we de meningen ook serieus nemen en dat we deze informatie in beraad nemen,” zo licht Van Mullekom toe.


Lees ook

Weekend

Agenda

De uittips voor dit weekend

Het is alweer weekend en zoals elke week staan hier de bij de redactie bekende activiteiten op een rij.

bob vostermans

Vostermans: ‘We kunnen niet wachten tot 2030 met maatregelen tegen bosbranden’

Burgemeester Bob Vostermans van Peel en Maas maakt zich zorgen over de toenemende risico’s op bosbranden, ondermijnende criminaliteit en de veranderingen in het buitengebied. Tegelijkertijd ziet hij voldoende kansen voor de gemeente. „We hebben hier een sterke gemeenschap”, zegt Vostermans, die inmiddels twee jaar burgemeester is.

Vrijheidsvuur Peelgemeenten

Vrijheidsvuur Peelgemeenten komt zaterdag naar Nederweert-Eind

Nederweert-Eind staat vrijdag en zaterdag in het teken van het Vrijheidsvuur. Nederweert is in 2026 de gastgemeente voor de gemeenten uit de Peelregio. De ceremonie wordt zaterdag gehouden in Nederweert-Eind, op het Pastoor Maesplein.

Politie ai

Twee personen betrapt bij gesloten vakantiepark in Baarlo

De politie heeft na een melding van een mogelijke inbraak twee personen aangetroffen bij De Berckt, het gesloten vakantiepark in Baarlo. Omstanders hadden het tweetal op het terrein gezien en schakelden de politie in.

Dino-expo Kasteel De Keverberg

Agenda

Interactieve Dinotentoonstelling in Kasteel De Keverberg

Heb je altijd al oog in oog willen staan met een dinosaurus? Kasteel De Keverberg presenteert een prehistorische wereld in een Interactieve Dinotentoonstelling van zaterdag 19 september tot en met woensdag 30 december.

NatuurwandelingGrashoek

Agenda

Herfstwandeltocht Grashoek

Gezellig wandelen met je familie, vrienden of collega's door en rond de mooie natuur van Grashoek.