gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Koninklijke onderscheidingen voor vier afzwaaiende raadsleden in Beesel

Afscheid raad Beesel

De Beeselse raadsleden gaan nog één keer met elkaar op de foto.

Omroep P&M

De gemeenteraad van Beesel heeft dinsdagavond afscheid genomen van zes raadsleden. Vier van hen kregen een koninklijke onderscheiding voor hun jarenlange inzet. Naast het viertal namen ook Krijn Pansters en Job Nijssen afscheid van de raad.

Youri Buis |  | Aangepast op

Daarmee kwam een einde aan de bestuursperiode 2022-2026. Volgens burgemeester Martijn Derks was het een bijzonder moment. “Dit is de allerlaatste vergadering van deze gemeenteraad in deze samenstelling.”

Onderscheiden met lintje
Vier vertrekkende raadsleden zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Het gaat om Ilona Franssen-Levels, Gé Derks, Will Killaars-Schoolmeesters en Patrick Jacobs. De burgemeester benadrukte dat zo’n onderscheiding meer is dan een formaliteit. “Het blijft een beloning voor de inzet voor de hele samenleving.”

Kwart van leven
Ilona Franssen-Levels kijkt met trots terug. “Zestien jaar raadslid en daarvoor nog zeven jaar fractievertegenwoordiger. Dan loop je hier al heel wat jaren rond.” Ze gaat genieten van de tijd die komen gaat. “Ik ga het missen, maar de tijd die ik nu overhoud ga ik goed besteden.”

Ook Gé Derks kijkt terug op een lange periode in de politiek. “Twintig jaar in totaal, dat is een kwart van je leven,” zegt hij. Hij is vooral trots op zijn werk rond woningbouw. “We hebben een woonvisie neergelegd waar de komende tien jaar mee gewerkt kan worden.” Voor Will Killaars-Schoolmeesters lag de focus in de raad op een inclusieve samenleving. “Ik vind het eervol om deze onderscheiding te krijgen voor wat je doet voor de samenleving,” vertelt ze.

Dubbel gevoel
Patrick Jacobs noemt het afscheid wennen. “Na al die jaren is het een natuurlijke plek geworden. Dan is het bijzonder om daar afscheid van te nemen.” Vooral het contact met inwoners zal hij missen. “Je wordt aangesproken, je praat met mensen. Dat is ontzettend leuk.”

Bij sommige raadsleden overheerst ook een dubbel gevoel. Gé Derks had graag wethouder willen worden, maar dat ging op het laatste moment niet door. “Twee uur voor de benoeming werd het afgeblazen. Ik had mijn baan opgezegd en had afscheid genomen van mijn collega's bij Woonwenz. Dat was een grote teleurstelling.”

Meer tijd voor familie
De meesten kijken vooral vooruit. Zo wil Franssen-Levels meer tijd doorbrengen met haar familie. “We zijn net opa en oma geworden, daar ga ik van genieten,” glimlacht ze. Jacobs, die in de raad bekend stond om zijn kritische vragen, blijft de lokale politiek scherp in de gaten houden. “Ik zou het moeten loslaten, maar dat ga ik niet doen,” waarschuwt hij alvast.

Killaars-Schoolmeesters neemt eerst rust. “Even niks doen en genieten van het gezin. Daarna zie ik wel wat er op mijn pad komt.” Gé Derks ging met vervroegd pensioen en merkt dat het wennen is. “Je gaat van heel druk naar ineens veel rust. Dat is even een gat.”

Woensdagavond wordt de nieuwe gemeenteraad van Beesel geïnstalleerd. Dat gebeurt om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis.

Lees ook

Kal toch plat afl 1

Hoes veur 't Limburgs wil streektaal levend houden: ‘Ook in de klas mag Limburgs worden gesproken’

Het Limburgs moet een vanzelfsprekende plek krijgen in de samenleving, van de kinderopvang en het onderwijs tot de media en het dagelijks leven. Daar zet het Hoes veur ’t Limburgs zich voor in. Taalkundige Stefanie Steinhauer-Ramachers houdt zich binnen de organisatie bezig met onderzoek en kennisdeling. Ze wil onder meer laten zien welke rol de streektaal kan spelen bij de ontwikkeling van kinderen. Ze vertelt erover in het programma 'Kal toch Plat!'.

opening carnavalsseizoen

Nieuw vastelaovesseizoen wordt ingeluid voor Huis van de Gemeente

Het vastelaovesseizoen wordt op 11 november ingeschoten op het plein voor het Huis van de Gemeente in Panningen. Voor de derde keer wordt het begin van het carnavalsseizoen georganiseerd door Kiwanis Peel en Maas. Er zullen optredens zijn, er is een schirmbar en een snackwagen.

kenny

Voormalig MVC’19-speler Kenny Vestjens debuteert voor Oranje O16

Kenny Vestjens heeft zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal onder 16 jaar. De oud-jeugdspeler van MVC’19 uit Maasbree speelt tegenwoordig bij Borussia Mönchengladbach in Duitsland.

867682998_1147165551329904_8408491079413597300_n

Oud-vorst Rick van de Pasch nieuwe voorzitter CV De Graasvraeters

Rick van de Pasch is de nieuwe voorzitter van carnavalsvereniging CV De Graasvraeters uit Grashoek. Tijdens de jaarvergadering en feestavond van afgelopen zaterdag nam hij het stokje over van André Rijs, die na een termijn van drie jaar afscheid nam als voorzitter.

dok6 theater

Investeringen DOK6 wachten op onderzoek naar sociaal-cultureel centrum

De gemeente Peel en Maas wil onderzoeken welke toekomst DOK6 in Panningen kan krijgen. Daarbij wordt gekeken naar de mogelijkheden voor een sociaal-cultureel en historisch centrum. Het voorstel staat in de begroting die de gemeenteraad in november bespreekt. Een definitief besluit over eventuele investeringen in het theater en de bioscoop is nog niet genomen.

Te hard rijden

Meer verkeersovertredingen dan vorig jaar

Het aantal verkeersovertredingen dat geregistreerd is door flitspalen in Limburg van januari tot en met augustus 2026 is in totaal 132.997. Dat is meer dan in dezelfde periode vorig jaar. In de gemeenten Peel en Maas en Horst aan de Maas is het aantal ook toegenomen. In de eerste acht maanden van dit jaar zijn daar 3.127 snelheidsovertredingen geregistreerd.