gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Panningen, Netherlands
Terug

Leerlingen NatuurTalent openen nieuw onderkomen IVN Helden, Hoera en Prisma

0828d82f0d64a1a68f77cb0817cb70f8

IVN Helden heeft dinsdag zijn nieuwe onderkomen officieel geopend. Het gaat om een volledig houten blokhut op Palen, boven de wadi naast KC NatuurTalent. Met de opening komt een lang traject tot een einde en heeft de natuurvereniging eindelijk een vaste plek midden in het groen.

 | Aangepast op
Natuurhut in groene omgeving
Tijdens de opening werd eerst de naam van het gebouw onthuld: Natuurhut. Die naam sluit nauw aan bij de locatie en de samenwerking met de school. “De school heet NatuurTalent en natuur staat ook hoog in het vaandel bij IVN. Het is eigenlijk een boshut, een combinatie van natuur en hut,” legt Maud Duysens, secretaris van IVN Helden, uit.

Ook de ligging maakt het gebouw bijzonder, vindt penningmeester Harrie Peeters van IVN Helden. “Het gebouw ligt hier prachtig tussen de Helderse bossen, tussen de bomen en het groen. We zitten boven de wadi, een natuurlijk bad waar het water van de daken naartoe stroomt. En natuurlijk is de houten uitstraling heel mooi,” zegt hij.

Einde van lange zoektocht
De opening betekent het einde van een lange zoektocht. “We zijn hier meer dan vijf jaar mee bezig geweest. Vandaag is eindelijk het moment aangebroken dat we echt gebruik kunnen maken van de nieuwe blokhut,” aldus Peeters. De voorbereiding begon zelfs nog eerder. “De zoektocht heeft inderdaad langer geduurd, maar gelukkig konden we in de tussentijd nog in de oude Odaschool blijven,” vertelt hij.

De blokhut wordt niet alleen gebruikt door IVN Helden. Ook Hoera Kindercentra, KC NatuurTalent en Stichting Prisma maken straks gebruik van het gebouw. De ruimte is voorzien van een keuken, opbergruimte en een scherm voor lessen en presentaties. Volgens Duysens biedt dit kansen. “Ik denk dat we van elkaar kunnen leren en elkaar kunnen helpen door samen te werken. Wij zullen als IVN de kinderen door het bos loodsen en hen van alles leren over de natuur.”


Lees ook

10-11BeeselKernoverleg

Agenda

Kernoverleg Beesel: Uitnodiging 3de Dörpsbiejeinkoms

Kernoverleg Beesel Drakedörp blikt terug en kijkt vooruit. Wat is er terechtgekomen van de plannen en ideeën van inwoners en welke ontwikkelingen staan er komende tijd op de agenda voor het Drakedörp?

Kerk Beringe uurwerken

Vernieuwde uurwerken Beringse kerktoren feestelijk geopend

Na een halfjaar zonder werkende kerktorenuurwerk kan Beringe weer op de klok vertrouwen. Zondag zijn de vernieuwde en verlichte uurwerken van de kerktoren feestelijk geopend. Rondom de kerk en in gemeenschapshuis De Nabber waren de hele dag activiteiten georganiseerd.

VieCuri stock 1

Heldenaar Joep Verbugt nieuwe voorzitter Raad van Toezicht VieCuri

De Heldenaar Joep Verbugt wordt per 1 november 2026 de nieuwe voorzitter van de Raad van Toezicht van VieCuri Medisch Centrum. Hij volgt Maas Jan Heineman op, die na acht jaar afscheid neemt.

KVL 2026

Negen deelnemers uit Peel en Maas en Beesel in halve finales KVL

Negen deelnemers uit de gemeenten Peel en Maas en Beesel staan op de deelnemerslijsten voor de halve finales van het KVL 2026 in Limbricht. Kessel is met vijf acts vertegenwoordigd. Uit Reuver doen drie acts mee en uit Beesel één.

Mark van Dijk judo

Mark van Dijk uit Egchel na Grand Slam Abu Dhabi naar Japan voor trainingsstage

Judoka Mark van Dijk uit Egchel is afgelopen weekend in de eerste ronde van de Grand Slam in Abu Dhabi uitgeschakeld. Tegen de Italiaan Parlati, Europees kampioen van 2025, verloor hij in de laatste seconde van de reguliere tijd. De komende vier weken traint Van Dijk in Japan.

Beck en Bauer

Beck & Bauer stoppen na vijftien jaar met Duits feestavontuur

Na vijftien jaar komt er een einde aan Beck & Bauer. Het DJ- en entertainmentduo, bestaande uit Rob van Soest uit Helden en Joeri Metsemakers uit Neer, stopt ermee. Tijdens een afscheidsavond namen de twee zaterdag afscheid van hun publiek, familie, vrienden en collega-artiesten.