Panningen, Netherlands
Terug

Lezing en excursie natuurgebied de Waterbloem

1a17efcd9a32544f77e433d280208e49

In verband met de meest recente corona-ontwikkelingen is de lezing op dinsdag 23 november om 19.30 uur online. De excursie is zondag 28 november om 09.00 uur. Voor beide activiteiten graag aanmelden bij pr@ivnhelden.nl .IVN Helden-Meijel organiseert een lezing en excursie over natuurgebied de Waterbloem op dinsdag 23 november om 19.30 uur in het verenigingslokaal Truijenhof aan het Tomveld 2 in Meijel. Het natuurgebied de Waterbloem wordt in al zijn facetten besproken: Geologie, geschiedenis en de daardoor ontstane flora en fauna.Zondag 28 november is er een excursie in de Waterbloem. Deze activiteit start om 09.00 uur (zie afbeelding). Contactpersoon is Harrie Peeters: pr@ivnhelden.nl .De Waterbloem is een natuurgebied op de grens tussen Meijel en Heibloem. Het ligt net op de Peelrandbreuk.Het gebied bevindt zich aan 2 zijden van de weg Helden-Heibloem. Links van de weg Helden-Heibloem bestaat het bos voornamelijk uit grove den. Dit is het hoogst gelegen gedeelte. De rechterkant van de weg is erg afwisselend beplant. Dit gebied is dan ook aantrekkelijker voor de wandelaar. Het is rijk aan vogels en planten. Er zijn diverse poelen aangelegd en de beek is in 2000 teruggebracht in zijn oorspronkelijke-, meanderende vorm. In de winter is het gebied bijzonder interessant voor de mosliefhebber.

Willemien Wertz |  | Aangepast op
11e44a658d0907f78596a75bb7db1b7a
cc9e43ccc5d0c59bb929427d72335192

Lees ook

127cb563-d8ff-4564-9886-a4c70a07f7e9-105864f18dd3977ce029aadf9d2a751c

Gasleiding geraakt tijdens herstelwerkzaamheden aan Wietelweg in Panningen

Tijdens herstelwerkzaamheden aan een gesprongen waterleiding aan de Wietelweg in Panningen is vrijdagavond een gasleiding geraakt. Door de beschadiging ontstond een gaslekkage, waarop de hulpdiensten werden gealarmeerd.

Weekend

Agenda

Dit weekend veel evenementen afgelast door extreme hitte

Voor het weekend worden in Limburg tropische temperaturen verwacht. Het KNMI waarschuwt voor extreme hitte en heeft hiervoor code oranje/rood afgegeven.

Spuitzone bestrijdingsmiddelen stock

D66 en GroenLinks stellen vragen over bouwrechten in Peel en Maas

De fracties van D66 en GroenLinks in het Limburgs Parlement hebben schriftelijke vragen gesteld aan het provinciebestuur over een regeling voor bouwrechten in de gemeente Peel en Maas. Volgens de partijen kunnen stoppende veehouders bouwrechten gebruiken om een woning te bouwen op een plek die binnen een spuitzone ligt. Zij willen weten hoe de provincie tegen deze werkwijze aankijkt en of die past binnen het provinciale beleid.

Zon hitte stock

Ook zaterdag code rood in Limburg, daarnaast waarschuwing voor onweer

Het weeralarm dat vrijdag van kracht is, is met een dag verlengd: ook zaterdag is code rood van kracht. Dat heeft het KNMI bekendgemaakt. De hoogste weerswaarschuwing gold in eerste instantie tot 23.00 uur vrijdagavond.

Kermis Kessel

Kermis in Kessel opent later door hitte

De kermis in Kessel gaat zaterdag twee uur later open dan gepland door de hoge temperaturen. De opening zou om 16.00 uur zijn, maar is verplaatst naar 18.00 uur. Dat is besloten in overleg met de kermisexploitanten.

Edward-Media 1a3cd5d9-1991-419d-b075-e3456ee9c9c2-ecec383f53ac90dbbbd3fba7f612ddd5

Gesprongen waterleidingen zorgen voor overlast in Panningen en Maasbree

Aan de Wietelweg in Panningen heeft een gesprongen waterleiding vrijdag voor veel overlast gezorgd. Door de breuk stroomde een grote hoeveelheid water de straat op. Daardoor stond een deel van de weg onder water. Ook in Maasbree ontstond een storing.