Het bouwen van carnavalswagens wordt steeds lastiger. Verzekeringen zijn duur en moeilijk af te sluiten. Ook de loodsen waarin de wagens gebouwd worden, zijn vaak niet goed verzekerd. Daardoor komt de toekomst van de optochten in gevaar.
Volgens de indieners van de motie is carnaval een belangrijk onderdeel van de Limburgse cultuur. Ze willen dat de provincie onderzoekt of het mogelijk is om één gezamenlijke verzekering te regelen voor alle carnavalsverenigingen in Limburg. Dat zou kosten verlagen en zorgen.
De Provinciale Staten vragen het provinciebestuur om met een voorstel te komen als uit het onderzoek blijkt dat zo’n verzekering haalbaar is. Ook moet worden gekeken of de bouwplaatsen van de wagens (zoals loodsen) kunnen worden meeverzekerd.